Wzmocnienie środka pola

Autor: |

Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik zaczął odkrywać karty. Pierwszym nowym piłkarzem zaprezentowanym przez żółto-niebieskich w letnim oknie transferowym jest Adrian Popiołek.

Adrian Popiołek we wrześniu skończy 24 lata. Mimo młodego wieku ma już za sobą duży bagaż doświadczeń. Rozegrał 20 meczów w I lidze oraz 26 w drugiej.  Pierwsze kroki stawiał w Puławiaku Puławy, Stali Poniatowa oraz BKS-ie Lublin. Jego pierwszym klubem seniorskim była Wisła Puławy. To tam miał okazję pokazać swoje umiejętności w wyższych ligach. Ostatnim klubem Popiołka była Stal Kraśnik. W minionym sezonie zagrał w 32 spotkaniach, w których strzelił pięć bramek oraz zaliczył dwie asysty.

– Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Avii. Nie zastanawiałem się długo, gdy pojawiła się oferta ze Świdnika. Szybko doszliśmy z prezesem Radosławem Szczerbą do porozumienia. W poprzednim sezonie występowałem przeciwko Avii dwukrotnie i spodobała mi się gra tej drużyny. Jest tu bardzo dobry sztab szkoleniowy z zawodnikami o dużych umiejętnościach. Stadion również plasuje się w czołówce naszej ligi. Liczę, że rozwinę się tutaj jako zawodnik. Wychodząc na boisko, mogę obiecać ogromne zaangażowanie i chęć zwycięstwa drużyny w każdym meczu.

– Adrianem byliśmy zainteresowani już pół roku temu. Wpadł mi w oko po meczach ligowych. Jest to typ pracusia boiskowego. Myślę, że przyda nam się do rywalizacji z tymi zawodnikami, których mamy. Już po pierwszych treningach widać dobrą jakoś jego gry, a przy tym jest bardzo zadziorny. Liczę, że podniesie poziom naszego zespołu – dodał trener Łukasz Mierzejewski.

Last modified: 19 lipca 2021