Wywalczyli tytuły

Autor: |

Trzy złote medale przywieźli pięściarze Avii z Mistrzostw Okręgu Lubelskiego w Boksie. W zawodach rywalizowało 126 zawodników i zawodniczek z 19 klubów. Świdniczanie wystąpili w siedmioosobowym składzie. Impreza odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie.

Mistrzami okręgu zostali: Stanisław Głowacki (kategoria młodzik do 56 kg), Tomasz Cwetkow (kategoria kadet do75 kg) oraz Helena Cichoń (kategoria junior do75 kg). Najbardziej efektowne było zwycięstwo Głowackiego, który w drugiej rundzie, przez techniczny nokaut, pokonał Wiktora Rasińskiego z KS Boks Lublin. Drugi z naszych reprezentantów wygrał na punkty z Łukaszem Górzyńskim (Olimp Lublin). Z dobrej strony pokazał się także Szymon Plichta. Pięściarz Avii wywalczył wicemistrzostwo okręgu, przegrywając w finale ze srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów, Wojciechem Zaprawą (MKS II LO Chełm).

– Poziom zawodów był bardzo wysoki – ocenia Leszek Ciołek, szkoleniowiec pięściarzy żółto-niebieskich. – Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych, tym bardziej, że po raz pierwszy startowali w turnieju tej rangi. Nie było nam łatwo przygotować się do mistrzostw. Wznowiliśmy działalność naszej sekcji w połowie września. Trenujemy, dzięki przychylności władz miasta i dyrekcji, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Warunki są ciężkie, ale jakoś udaje nam się funkcjonować. Podczas ferii zorganizowaliśmy nawet obóz przygotowawczy.

Władze bokserskiej sekcji Avii zapraszają młodzież, w wieku 13-18 lat, na treningi. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki o godz. 18.00 oraz środy i piątki o godz. 17.30. Zgłaszać mogą się zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Last modified: 29 czerwca 2020