Wypożyczenie auta bez kaucji?

Autor: |

/ Artykuł sponsorowany /

Czy w Lublinie można wypożyczyć samochód na lotnisku bez płacenia kaucji?

Decydując się na wypożyczenie samochodu w Lublinie lub w innym mieście, musimy być przygotowani na poniesienie pewnych kosztów. Wśród opłat znajduje się między innymi kaucja. Bardzo często jest to kwota, która uniemożliwia skorzystanie z oferty wypożyczalni. Czy da się jej uniknąć? Czy możemy wypożyczyć samochód na lotnisku bez płacenia kaucji?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku bez kaucji – czy to możliwe?

Wypożyczalnie w Lublinie oferują swoim klientom możliwość rezerwacji nie tylko w centrum, ale także na Dworcu PKP lub na lotnisku. Wiele osób uważa, że wynajmowanie samochodu w porcie lotniczym wiąże się z wyższymi kosztami. Jednak należy zaznaczyć, że jest to błędne myślenie. Zazwyczaj dojazd do siedziby firmy znajdującej się w centrum lub w znacznej odległości od lotniska, wiąże się z dodatkowymi opłatami za taksówkę lub inny środek transportu, stratą czasu, a także dodatkowym zmęczeniem. Decydując się na odebranie samochodu na lotnisku, musimy jedynie podpisać umowę, wsiąść do samochodu i dojechać do hotelu. Jak widać, w niektórych sytuacjach wiąże się to nie tylko z oszczędnością czasu, ale również pieniędzy. Z największym kosztem wiąże się najczęściej kaucja. Czy można jej uniknąć?

W tym przypadku wiele zależy od wewnętrznych ustaleń firmy. Spójrzmy, na przykład, na Carfree wypożyczalnia samochodów w Lublinie. Usługodawca gwarantuje nam, że nie pobierze od nas kaucji niezależnie od tego, czy odbiór następuje na lotnisku lub w innym miejscu. Należy jednak spełniać jeden warunek, którym jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Jeżeli go nie mamy, wówczas kaucja zależy od autosegmentu. W przypadku najtańszych samochodów klasy A i B, kaucja wynosi 500 zł. Dodatkowo warto wskazać jeden wyjątek, którym jest segment Premium. W tym przypadku wszyscy klienci będą zobowiązani do wpłacenia kaucji w wysokości 3 000 zł. Jednak pozostałe autosegmenty zostały zwolnione z tej opłaty.

Jaki samochód wypożyczyć?

Wypożyczalnie samochodów gwarantują swoim klientom dostęp do bogatej bazy samochodów, wśród których każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Wybierając konkretny model, powinniśmy wziąć pod uwagę swoje preferencje, możliwości finansowe oraz warunki, w jakich będzie poruszał się samochód. Segmenty A i B to najtańsze rozwiązania, w których znajdują się przede wszystkim miejskie hatchbacki. Ich cena nie przekracza 100 zł za każdy dzień użytkowania. W tej grupie znajdziemy następujące samochody: Fiat Panda, Hyundai i10, Skoda Fabia. Jednak przemyślmy, czy w przypadku dłuższych podróży lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie droższego, bardziej przestronnego samochodu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na segment C, C+. Wśród tych modeli znajdziemy samochody z automatyczną skrzynią biegów, z nadwoziem Kombi. Opłata za wynajem będzie wyższa, ale zagwarantujemy sobie większy komfort jazdy.

Na koniec warto dodać, że wypożyczalnie umożliwiają również wynajem dostawczaków, a także busów i vanów pasażerskich. Chcesz wiedzieć więcej na temat wybór innych klientów? Przeczytaj także “Opinie Carfree – jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?”.

Jak wypożyczyć samochód na lotnisku w Lublinie bez płacenia kaucji?

Aby wypożyczyć samochód na lotnisku w Lublinie bez kaucji, należy porównać dostępne na rynku oferty. Jeżeli znajdziemy odpowiednią firmę, powinniśmy przejść na jej stronę internetową, gdzie usługodawcy udostępniają wszystkie najważniejsze informacje. Przykładem wypożyczalni, która umożliwia rezerwację samochodu bez kaucji przez internet, jest Carfree. W tym przypadku cały proces zajmie nam chwilę. Pierwszym krokiem będzie wybranie terminu oraz miejsca odbioru samochodu. Następnie należy wybrać odpowiedni model i zatwierdzić wybór. Trzeci krok polega na podsumowaniu kosztów, wybraniu metody płatności oraz dodatkowych opcji. Jeżeli to zrobimy, pozostaje nam tylko wypełnić formularz i gotowe! Podczas odbioru samochodu należy przygotować się na okazanie dowodu osobistego oraz prawa jazdy.

Last modified: 11 maja 2020