Wypełnij ankietę i pomóż

Autor: |

Od kilku miesięcy świdnicki ratusz przygotowuje wniosek o dofinansowanie z Funduszy Norweskich, z których miasto może pozyskać od 3 do 10 mln euro. Jeśli uda się je zdobyć, pieniądze zostaną przeznaczone m. in. na elektryczne autobusy i przebudowę targowiska. W minionym tygodniu o pomoc w przygotowaniu dokumentu władze miasta poprosiły przedstawicieli stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych. Teraz liczą także na wsparcie przedsiębiorców.

– Lokalne firmy, w tym przede wszystkim rodzinne, odgrywają ważną rolę na naszym rynku pracy i mają zdolność zatrzymania odpływu obecnych mieszkańców oraz przyciągania nowych. Przedsiębiorstwa pełnią wielką funkcję w rozwoju lokalnego rynku nieruchomości oraz wzmacnianiu rozpoznawalności miasta. Przyczyniają się do wzrostu dochodów mieszkańców i budżetu miasta. To wszystko sprawia, że  firmy są bardzo istotnym uczestnikiem nie tylko życia gospodarczego, ale również społecznego w mieście, i w coraz większym stopniu stanowią o potencjale jego rozwoju – mówi burmistrz Waldemar Jakson.

Świdnicki Urząd Miasta udostępnił ankietę kierowaną do przedsiębiorstw działających w naszym mieście. W sondzie znajdują się pytania, między innymi, o branżę, rynek, na którym działa firma, gdzie zlokalizowani są jej główni konkurenci, ale też o to, jak Świdnik sprawdza się jako miejsce do prowadzenia biznesu. Informacje pozyskane z badania pozwolą urzędnikom poznać plany rozwojowe oraz ocenę czynników warunkujących prowadzenie działalności gospodarczej, a także zidentyfikować obszary wymagające współdziałania z samorządem.

Ankietę można wypełnić na stronie internetowej www.zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=v3zqj9jav76zj7zzdvvvvbj5. Aby to zrobić, wystarczy podać login: ŚWIDNIK oraz hasło: ŚWIDNIK. Formularz badania będzie dostępny do 29 lutego, do godziny 23.59.

Last modified: 8 maja 2020