Wylosuj adwentowe zadanie

Autor: |

fot. Filia nr 1

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza do wspólnego odliczania dni do Bożego Narodzenia. Aby umilić ten czas, Filia nr 1 przygotowała własną wersję kalendarza adwentowego. Akcja skierowana jest do młodych świdniczan, jednak do wspólnej zabawy mogą zaprosić dorosłych.

– Większość z nas kojarzy kalendarz adwentowy z czekoladkami. My przygotowaliśmy konika z 24 okienkami, w których znajdziemy zadania dla całej rodziny. Chcemy, aby dzieci wspólnie z rodzicami bądź dziadkami uczyły się tradycji i kolęd, robiły wycinane ozdoby na choinkę oraz, aby wiedziały jak kiedyś obchodzono święta. W kalendarzu pojawią się również zagadki. Każde wylosowane zadanie odczytujemy głośno i realizujemy później. Jednym z nich jest spacer wieczorową porą i podziwianie świątecznych ozdób w naszym mieście – mówi Aleksandra Majewska, kierownik Filii nr 1.

Z adwentowej zabawy będzie można korzystać do Wigilii. Filia nr 1 mieści się przy ulicy Ratajczaka 7. Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku. Możemy ją odwiedzić w godzinach od 10.00 do 18.00, z wyjątkiem środy – biblioteka jest wtedy otwarta od 8.00 do 15.00.

Last modified: 8 grudnia 2020