Wygrana z Wólczanką

Autor: |

Drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu zaliczyli piłkarze Avii Świdnik. W 14. kolejce III ligi grupy IV żółto-niebiescy pokonali Wólczankę Wólka Pełkińska 3:0. Dzięki wygranej podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego awansowali w ligowej tabeli na dziewiąte miejsce.

Zawodnicy ze Świdnika chcieli szybko zmazać plamę po pechowym meczu przed własną publicznością. W minioną sobotę zagrali na trudnym terenie w Wólce Pełkińskiej.

Od początku widać było, że nie będzie to spotkanie na 0:0. Oba zespoły grały otwartą piłkę i stwarzały sytuacje bramkowe. W 19 minucie Wojciech Białek wykonywał rzut rożny. Dośrodkował na głowę Rafała Kursy, a ten dał Avii prowadzenie. Wólczanka nie zdążyła się jeszcze pozbierać po pierwszej bramce, a straciła już drugą. Tym razem akcję lewą stroną boiska przeprowadził Tomasz Zając. Dośrodkował w pole karne, a tam idealnie nabiegł Kamil Oziemczuk i umieścił piłkę w bramce. Jeszcze przed przerwą idealną szansę na kontaktowe trafienie miała Wólczanka. Po faulu Rafała Kursy sędzia podyktował rzut karny, który jednak obronił Andrzej Sobieszczyk.

Po przerwie Avia kontynuowała dobrą grę i stwarzała kolejne okazje. W 63 minucie Wojciech Białek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i podwyższył wynik na 3:0. Dobre okazje mieli jeszcze Mateusz Kompanicki, który uderzył w słupek oraz wracający po dłuższej przerwie Dominik Maluga. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i świdniczanie wywieźli z delegacji trzy punkty.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z punktów, które są nam niezwykle potrzebne, by piąć się w górę tabeli. Optymizmem napawa to, że strzeliliśmy wreszcie trzy bramki, a z przebiegu meczu można wnioskować, że mogliśmy ich zdobyć jeszcze więcej. Pracowaliśmy na tym w mikrocyklu. Wtorek-środa skupiliśmy się na ataku pozycyjnym, na rozstrzyganiu sytuacji w przewadze. Widać, że przyniosło to efekt, bo stworzyliśmy sporo szans na zdobycie bramki. Ważnym momentem w tym spotkaniu była obrona rzutu karnego przez Andrzeja Sobieszczyka. Było to przy stanie 2:0, a jak wiemy kontaktowa bramka daje często impuls drużynie, by gonić wynik. Ważne zwycięstwo, ale już teraz skupiamy się na sobotnim meczu u siebie – podsumował II trener Wojciech Szacoń.

W najbliższą sobotę Avię czeka trudny sprawdzian. Do Świdnika przyjedzie sąsiad z tabeli, Unia Tarnów. Początek meczu o godzinie 13:00.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Avia Świdnik 0:3 (0:2)
Bramki: Kursa (19′), Oziemczuk (20′), Białek (63′)
Avia: Sobieszczyk – Góralski, Kursa, Drozd, Świech, Dobrzyński, Uliczny, Kompanicki, Oziemczuk (82′ Poleszak), Zając (76′ Najda), Białek (65′ Maluga)

Last modified: 26 października 2021