Wygrali w Siedlcach

Autor: |

fot. Natalia Grabarczyk
W piątek i sobotę 10-11 września odbywał się turniej w Siedlcach. Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik nie dali rywalom szans i wygrali oba spotkania, jednocześnie zwyciężając w całym turnieju.

Poza Avią i gospodarzami KPS Siedlce, w turnieju zameldowały się zespoły BAS-u Białystok i Aniołów Toruń. Świdniczanie w piątek zagrali z drużyną ze stolicy Podlasia. Po czterosetowym meczu żółto-niebiescy wygrali 3:1 i awansowali do finału.

Polski Cukier Avia Świdnik – BAS Białystok 3:1 (25:23, 24:26, 25:14, 25:20)

W finale czekali już gospodarze, którzy uporali się z Aniołami Toruń. Tym razem podopieczni Witolda Chwastyniaka potrzebowali tylko trzech setów, by pokonać KPS Siedlce.

KPS Siedlce – Polski Cukier Avia Świdnik 0:3 (23:25, 21:25, 21:25)
Jako MVP turnieju po stronie Avii został wybrany Bartłomiej Żywno.

– Mimo że w turnieju uczestniczyły dwa zespoły drugoligowe, to na poziom nie można było narzekać. Są to drużyny, które mają aspiracje na awans, dlatego na mecze z pierwszoligowcami mobilizują się podwójnie. Dwa pierwsze sety z BAS-em były wyrównane, potem przejęliśmy inicjatywę. W turnieju graliśmy tak, że jedna szóstka grała w piątek, a druga w sobotę. W finale zmierzyliśmy się z zespołem z naszej ligi, na ich terenie, więc jestem z tego spotkania zadowolony, choć błędy jeszcze się zdarzały. Musimy popracować nad grą na kontrze. Staramy się już grać na założeniach realizowanych w lidze, która zbliża się wielkimi krokami – podsumował trener Witold Chwastyniak.

Last modified: 15 września 2021