Wycieczki na Zanzibar – wakacje dla aktywnych

Autor: |

Według specjalistów turystyki luksusowej w elitarnym biurze podróży CARTER® www.carter.eu planowanie wakacji winno być łatwe i proste. Przekonajcie się, że pomimo niecodziennych okoliczności podróżowania jest to nadal możliwe! Luksusowe wycieczki na Zanzibar są świetnym pomysłem na odstresowanie, a wszelkie formalności związane ze sprawdzaniem lokalnych przepisów i międzynarodowych wymogów leżą w gestii biura. Tanzania wraz z Zanzibarem obecnie nie wymagają od podróżnych kwarantanny ani testów. Ryzyko zarażenia wirusem podczas indywidualnie przygotowanych wycieczek  jest niewielkie. Goście korzystający z oferty biura podróży CARTER® przemieszczają się prywatnymi środkami transportu a proponowane przez biuro luksusowe hotele spełniają najwyższe normy higieny.

Serdecznie zapraszamy na wakacje w raju, czyli na pachnący goździkami i cynamonem Zanzibar, gdzie temperatura powietrza rzadko kiedy spada poniżej 28 stopni i gdzie pocztówkowe palmy kokosowe nad taflą Oceanu Indyjskiego stanowią wdzięczne tło do fotografowania. Wyspa oferuje fascynującą mozaikę czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej, co czyni ją niezwykle atrakcyjnym turystycznie kierunkiem dla najbardziej wymagających poszukiwaczy egzotyki.

Warto odwiedzić Zanzibar https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/zanzibar-i-archipelag tego sezonu ze względu na wygodne przeloty, piękną przyrodę i luksusową bazę hotelową w kameralnym stylu. Większość hoteli i ośrodków wypoczynkowych na Zanzibarze to domki kryte strzechą  w bujnych ogrodach lub bungalowy i wille przy białej plaży.

Krystalicznie czysta i ciepła woda oceanu sprawia, że ten rajski archipelag jest niezwykle popularnym miejscem wśród amatorów snorkingu i miłośników nurkowania z akwalungiem. Znajdziecie tam szeroki wybór certyfikowanych szkół nurkowania, które asystować Was będą w eksplorowaniu raf i intrygujących oceanicznych głębin.  Turkusowe laguny  pełne delfinów, żółwi i egzotycznych ryb dostarczają niesamowitych wrażeń i emocji. Przy odrobinie szczęścia, spotkać można także gigantyczne żółwie i rekiny wielorybie; te imponujące stworzenia oceaniczne są tu praktycznie na wyciągnięcie ręki. Rejon Mnemba i Nungwi to światowej klasy miejsca z dziewiczymi rafami, które koniecznie musicie odwiedzić. Ponadto świetnymi lokalizacjami do nurkowania są też: Kinasi Wall, Chloe Wall, Coral Gardens i wiele innych. Praktycznie wszystkie wyjazdy, które organizuje biuro podróży CARTER mogą zawierać program nurkowy lub kursy dla początkujących.

 Z największą dbałością o szczegóły organizujemy także wyjazdy tematyczne, skierowane głównie dla osób kochających podwodne przygody a także sporty wodne jak np.: kitesurfing.

Luksusowy i butikowy ośrodek wypoczynkowy White Sand Villas oferuje gościom zakwaterowanie w kilkunastu pięknych willach z prywatnymi basenami i własnym lokajem, wykwintną kuchnię oraz świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Na terenie ośrodka znajduje się szkółkę kitesurfingu wraz z wypożyczalnią sprzętu a przed hotelem rozciąga się płytka i wietrzna laguna, tworząc świetne warunki do uprawiania zarówno kitesurfingu jak i windsurfingu.

Jednym najlepszych miejsc do nurkowania jest Fundu Lagoon na wyspie Pemba, położona około 50 kilometrów na północ od Zanzibaru i 50 kilometrów na wschód od stałego lądu. Ten butikowy ośrodek oferuje nieformalną atmosferę w stylu „bosy luksus”, piękną plażę, centrum nurkowe i zaledwie 18 luksusowych namiotów z patio i widokiem na morze. Motto hotelu brzmi: ”Tutaj możesz być Crusoe i Cousteau tego samego dnia”. Do najbardziej rozpoznawalnych miejsc nurkowych na Pembie należą: rafa Emerald z łagodnym nachyleniem, wrak greckiego statku Panza, ogromna rafa Samaki, falista Makarere Reef, koralowy ogród Misali do nurkowania dryftowego, górzysta rafa Misali Coral Mountain czy niesamowity obszar Njao Gap pełen egzotycznych mieszkańców. To świetne miejsce aby oderwać się od cywilizacji i odpocząć w ciszy oraz spokoju rozkoszując się tropikalnym pięknem. Goście Fundu Lagoon będą mogli korzystać z atrakcji na wyspie i okolicach, takich jak zwiedzanie z przewodnikiem, spacery szlakami, wycieczki rowerowe, spływy kajakiem a wędkarze mogą tutaj spróbować swych sił w wędkarstwie oceanicznym. Pemba to niewielka ale urocza wyspa, znacznie mniej rozwinięta  turystycznie i nie oblegana masowo. Wyżyny Pemby są znacznie bardziej żyzne niż na Zanzibarze; to świetne miejsce dla rozwoju rolnictwa. Warto wybrać się na wycieczkę aby podpatrzeć pracę na niewielkich plantacjach guawy, manioku, papai oraz palm kokosowych. Pemba to także raj dla amatorów dzikiej przyrody – w rezerwacie leśnym Ngezi Forest o powierzchni 1440 hektarów, będziecie mogli podziwiać wiele ciekawych gatunków zwierząt oraz rozmaite endemiczne gatunki ptaków.

Jeśli już odwiedziłeś Zanzibar i poszukujesz nowych wyzwań serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty na cudowne Seszele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele .

A jeśli zainteresowały Cię magiczne wyspy archipelagu Zanzibar oraz luksusowe wyprawy do Afryki biuro podróży CARTER zaprasza do kontaktu z projektantami podróży:

travel@carter.eu, 22 392 60 16/17, 509 601 246

www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

/ ARTYKUŁ SPONSOROWANY /

Last modified: 11 lutego 2021

Zmień język »