Wyciągnęli pomocną dłoń (foto)

Autor: |

Świdniczanie po raz kolejny pokazali, że mają dobre serce. Dziś, o godzinie 16.00 spotkali się pod Szkołą Podstawową nr 3. Celem była zbiórka chemii domowej dla rodziny państwa Gołofitów, którzy stracili mieszkanie w wyniku pożaru.

 – Akcję zorganizowali uczniowie i rodzice z klasy Antosia. Chcieliśmy wesprzeć jego rodzinę w tej trudnej sytuacji – mówi jedna z inicjatorek akcji.

Już chwilę po godzinie 16.00 przygotowane pudełka zaczęły się zapełniać. Świdniczanie pozytywnie przyjęli akcję. Przynosili dary, między innymi, płyny do mycia, proszki do prania, chusteczki higieniczne, papier toaletowy oraz worki na śmieci. Z puszką czekała najmłodsza wolontariuszka, która zbierała pieniądze na remont mieszkania. Na darczyńców, którzy wspomogli akcję czekały słodkości.

Pomoc na wiele sposobów

Osoby, które nie są mogły uczestniczyć w wydarzeniu SP nr 3, mogą wesprzeć rodzinę w inny sposób. Na stronie www.zrzutka.pl wciąż możliwe są wpłaty na remont mieszkania.

Cel to zebranie 100 tysięcy złotych. Do tej pory internetową zrzutkę wsparło 716 osób, dzięki którym udało się zebrać ponad 69 tys. zł. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/9jxr9g.

Pomoc zaoferowała również Rada Rodziców z Zespołu Szkół nr 1.

– Mieszkanie naszego ucznia Igora z drugiej klasy doszczętnie spłonęło. W imieniu przewodniczącej Rady Rodziców zwracamy się z apelem do wpłacanie dobrowolnej kwoty – czytamy na profilu szkoły na Facebooku.

Pieniądze można przelewać na numer rachunku: 24 8689 0007 6005 4669 3000 0010 – Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach. W tytule przelewu należy podpisać: “Dla Igora”.

Last modified: 9 kwietnia 2021