Wychodź zdrowie!

Autor: |

„Wychodź zdrowie z Nordic Walking” pod takim hasłem odbędą się 9 czerwca I Ogólnopolskie Zawody Nordic Walking o Puchar Burmistrza Świdnika – Waldemara Jaksona.

Nordic Walking jako nowa, dynamicznie rozwijająca się forma aktywności fizycznej, rekreacji, rehabilitacji oraz sportu, przyciąga coraz większe rzesze swoich zwolenników na terenie naszego kraju, także Lubelszczyzny.Wiele osób decyduje się na marsze z kijkami a oprócz zdecydowanej poprawy kondycji i samopoczucia zyskują piękne i odchudzone sylwetki, i w najtańszy z możliwych sposobów mówiąc kolokwialnie „wychodzą sobie zdrowie”.

Idąc naprzeciw rozwijającej się „modzie” na Nordic Walking – aktywności ruchowej dla każdego bez względu na wiek czy stopień wytrenowania w Świdniku, w dniu 9 czerwca 2012r.w ramach corocznych „Dni Świdnika” organizowane są I OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY NORDIC WALKING o Puchar BURMISTRZA miasta ŚWIDNIK.

Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku oraz świdnicki Klub Nordic Walking „zNORDIC”.

Honorowy patronat nad zawodami objęli już: BURMISTRZ MIASTA ŚWIDNIK, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO – KRZYSZTOF HETMAN oraz POLSKA FEDERACJA NORDIC WALKING z Gdańska.

Zawodom przyświecają następujące cele główne:

– Promocja aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Lubelszczyzny

– Integracja dynamicznie rozwijającego się regionalnego i ogólnopolskiego środowiska Nordic Walking

– Promocja miasta Świdnik jako miejsca przyjaznego dla rozwoju Nordic Walking

Impreza ma charakter otwarty i liczymy , że przyciągnie wielu pasjonatów Nordic Walking z całego kraju i regionu. Trasa zawodów będzie przebiegała na terenie obiektów sportowych Klubu Avii Świdnik w pobliżu nowo powstającego Portu Lotniczego Lublin. Uczestnicy mają do wyboru 3 dystanse: 5,10 i 20km.

Organizatorzy skrupulatnie zadbają o profesjonalizm organizowanych zawodów. Do współpracy zaproszono sędziów z PFNW w Gdańsku, profesjonalną firmę do pomiaru czasu oraz doświadczonego konferansjera do poprowadzenia imprezy. Każdy uczestnik zawodów, który ukończy wybrany dystans otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę zawodów oraz posiłek regeneracyjny. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych na wszystkich proponowanych dystansach otrzymają za I miejsca Okolicznościowe Statuetki Nordic Walking oraz nagrody rzeczowe, za II i III miejsca nagrody rzeczowe. Pucharami Burmistrza miasta Świdnik nagrodzeni zostaną najstarszy i najmłodszy uczestnik zawodów, najlepsza Świdniczanka i najlepszy Świdniczanin oraz osoby uzyskujące najlepsze wyniki na poszczególnych trzech dystansach – tzw. OPEN. Wśród wszystkich uczestników zawodów organizatorzy rozlosują wiele atrakcyjnych upominków.

Zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanych zawodach – sobota 9 czerwca 2012r. Więcej informacji, regulamin zawodów, rejestracja zawodników na www.mok.swidnik.pl , www.chodzezkijkami,pl

KONTAKT: koordynator zawodów 515 244 747 , info@znordic.pl

REJESTRACJA ZAWODNIKÓW NA STRONIE INTERNETOWEJ:

http://www.elektronicznezapisy.pl/events/501/starts/new

 

Liniki do zapisów
5 km
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/501/starts/new
10 km
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/503/starts/new
20 km
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/504/starts/new

foto: www.znordic.pl/

Last modified: 30 czerwca 2020