„Wychodź zdrowie z Nordic Walking”

Autor: |

„Wychodź zdrowie z Nordic Walking” pod takim hasłem odbędą się 9 czerwca I Ogólnopolskie Zawody Nordic Walking o Puchar Burmistrza Świdnika – Waldemara Jaksona.

Przypomnijmy, że idąc naprzeciw rozwijającej się „modzie” na Nordic Walking – aktywności ruchowej dla każdego bez względu na wiek czy stopień wytrenowania w Świdniku, w dniu 9 czerwca 2012r. w ramach corocznych „Dni Świdnika” organizowane są I OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY NORDIC WALKING o Puchar BURMISTRZA miasta ŚWIDNIK.

 

Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku oraz świdnicki Klub Nordic Walking „zNORDIC”.

Honorowy patronat nad zawodami objęli już: BURMISTRZ MIASTA ŚWIDNIK, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO – KRZYSZTOF HETMAN oraz POLSKA FEDERACJA NORDIC WALKING z Gdańska.

Zawodom przyświecają następujące cele główne:

– Promocja aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Lubelszczyzny

– Integracja dynamicznie rozwijającego się regionalnego i ogólnopolskiego środowiska Nordic Walking

– Promocja miasta Świdnik jako miejsca przyjaznego dla rozwoju Nordic Walking

Impreza ma charakter otwarty i liczymy , że przyciągnie wielu pasjonatów Nordic Walking z całego kraju i regionu. Trasa zawodów będzie przebiegała na terenie obiektów sportowych Klubu Avii Świdnik w pobliżu nowo powstającego Portu Lotniczego Lublin. Uczestnicy mają do wyboru 3 dystanse: 5,10 i 20km.

Organizatorzy skrupulatnie zadbają o profesjonalizm organizowanych zawodów. Do współpracy zaproszono sędziów z PFNW w Gdańsku, profesjonalną firmę do pomiaru czasu oraz doświadczonego konferansjera do poprowadzenia imprezy. Każdy uczestnik zawodów, który ukończy wybrany dystans otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę zawodów oraz posiłek regeneracyjny. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych na wszystkich proponowanych dystansach otrzymają za I miejsca Okolicznościowe Statuetki Nordic Walking oraz nagrody rzeczowe, za II i III miejsca nagrody rzeczowe. Pucharami Burmistrza miasta Świdnik nagrodzeni zostaną najstarszy i najmłodszy uczestnik zawodów, najlepsza Świdniczanka i najlepszy Świdniczanin oraz osoby uzyskujące najlepsze wyniki na poszczególnych trzech dystansach – tzw. OPEN. Wśród wszystkich uczestników zawodów organizatorzy rozlosują wiele atrakcyjnych upominków.

Zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanych zawodach – sobota 9 czerwca 2012r. Więcej informacji, regulamin zawodów, rejestracja zawodników na www.mok.swidnik.pl , www.chodzezkijkami,pl

KONTAKT: koordynator zawodów 515 244 747 , info@znordic.pl


REJESTRACJA ZAWODNIKÓW NA STRONIE INTERNETOWEJ:

http://www.elektronicznezapisy.pl/events/501/starts/new

 

Linki do zapisów
5 km
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/501/starts/new
10 km
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/503/starts/new
20 km
http://www.elektronicznezapisy.pl/events/504/starts/new


Last modified: 30 czerwca 2020