Wspominała szkolne lata

Autor: |

II Liceum Ogólnokształcące obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Z tej okazji placówka postanowiła zorganizować cykl spotkań ze swoimi absolwentami. Na pierwsze zaproszono Ewę Jankowską, sekretarz miasta.

– Chcieliśmy pokazać wam, kim są wasi poprzednicy, czym się dziś zajmują i ile osiągnęli. Pani Ewa reprezentuje pierwszy rocznik, który zdecydował się podjąć ryzyko i zacząć naukę w nowo utworzonym liceum – mówiła do zgromadzonych w auli uczniów Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wicedyrektor II LO.

Poniedziałkowe spotkanie poprowadzili razem z nią trzecioklasiści – Barbara Grochecka i Mateusz Wszelaki. Licealiści zapytali Ewę Jankowską, czy szkoła bardzo się zmieniła, czy utrzymuje kontakt z kolegami i koleżankami z klasy, na czym polega praca sekretarza miasta oraz jakie trzeba mieć cechy, by móc ją pełnić. Nie zabrakło też anegdot ze szkolnych lat i wskazówek dla uczniów.

– Uwierzcie w siebie i swoje umiejętności. Myślcie o przyszłości oraz o tym, czym chcielibyście się zajmować i pod tym kątem wybierajcie kierunki studiów. Pamiętajcie też, że w naszym regionie jest wiele uczelni z potencjałem. Może warto wybrać którąś z nich – radziła E. Jankowska.

Wizyta w szkole była też okazją do rozmowy z nauczycielkami Wiesławą Lisek i Jolantą Dubaj, których uczennicą była niegdyś pani sekretarz.

Przez najbliższe tygodnie szkołę będą odwiedzać inne osoby, które postanowiły podzielić się z licealistami swoimi wspomnieniami. Najbliższe spotkanie odbędzie się prawdopodobnie już 12 marca.

Last modified: 2 czerwca 2020