Wspólnie dla Pawełka

Autor: |

Bieg charytatywny, licytacje, kiermasz ciast, animacje, koncerty i występy taneczne. Tak wyglądała niedziela w świdnickim Centrum Kultury. A wszystko to dla dziewięcioletniego Pawełka, który od urodzenia choruje na porażenie mózgowe i epilepsję.

Akcję „Gramy i biegamy dla Pawełka”, zorganizowaną przez Spółdzielczy Dom Kultury, Stowarzyszenie Biegający Świdnik i Miejski Ośrodek Kultury rozpoczęto od projekcji filmu pt. “Jeden dzień z życia Pawełka”. Później przyszedł czas na licytację. Jako pierwszy przedmiot wystawiono statuetkę Józefa Piłsudskiego. Figurkę, ofiarowaną przez burmistrza Waldemara Jaksona, wylicytowano za 460 zł. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się też, między innymi album i koszulka zespołu Bajm, które kupiono za 300 zł oraz torba zaprojektowana przez Marzenę Efir. Świdniczanie walczyli również o piłki: nożną i siatkową z autografami zawodników MKS Avia. Pierwszą wylicytowano za 550 zł, a drugą za 350 zł. Swoje pamiątki przekazali też strażacy. Mundurowi wystawili na aukcji pięknie rzeźbiony toporek oraz maskotkę o imieniu „Żarek”.

Tuż po licytacji przyszedł czas na bieg charytatywny. Mimo śniegu i mrozu, na starcie zjawiło się blisko 90 sportowców, których do wspólnej zabawy zagrzewał Jan Kondrak. Zawodnicy pobiegli w dwóch dystansach – 2 i 5 km. Nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie wystąpili: Monika Kowalczyk, grupa „Ach to My” z WTZ w Świdniku, uczniowie z Ogniska Muzycznego, Eddie Hai, Dariusz Tokarzewski, Wojciech Zwoliński, Piotr Jankowski, chór Arion i św. Kingi. W swoich układach choreograficznych zaprezentowali się tancerze z ZTN Ambarass, Domino Jazz, Świdnickiego Zespołu Baletowego, ZTN FUX i ZTN FLEX. Publiczność miała okazję wysłuchać również poezji Joanny Pąk, którą wyrecytowały wolontariuszki.

W sumie na leczenie chłopca udało się zebrać 12 062,38 zł, z czego ponad 2 tys. zł pochodziło z kiermaszu ciast, a 4 242 zł z aukcji.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=sOxeAKrfQXI{/youtube}

Last modified: 20 maja 2020