Wspólna zbiórka po pożarze

Autor: |

Fot. zrzutka.pl
W Wielkanoc pisaliśmy o pożarze mieszkania, w bloku przy ulicy Mikołaja Reja 6 (CZYTAJ: Smutne święta. Możemy pomóc!). Świdniczanie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na remont spalonych pomieszczeń. Swoje wsparcie chce okazać również społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespół Szkół nr 1.

Pożar wybuchł 2 kwietnia. Spaleniu uległo mieszkanie sześcioosobowej rodziny. Świdniczanie znaleźli się w trudnej sytuacji. Stracili wszystko, co niezbędne do codziennego życia.

Pomocną dłoń do rodziny państwa Gołofitów wyciąga społeczność SP nr 3. Uczniem placówki jest jeden z członków rodziny. Szkoła postanowiła zorganizować akcję, w czasie której zbierana będzie chemia domowa.

Zbiórka odbędzie się jutro, o godzinie 16.00 i potrwa do 17.00. Akcja będzie miała miejsce przy ulicy Mikołaja Kopernika 9 (dawne Gimnazjum nr 1). Podczas zbiórki będą zbierane: proszki do prania, płyny do mycia, płyny do tłuszczu, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, duże worki na śmieci, rękawice gumowe, zmywaki kuchenne oraz inne rzeczy, które są potrzebne w codziennym życiu. Oprócz tego, dostępna będzie również puszka do pomocy finansowej.

Pomoc zaoferowała również Rada Rodziców z Zespołu Szkół nr 1.

– Mieszkanie naszego ucznia Igora z drugiej klasy doszczętnie spłonęło. W imieniu przewodniczącej Rady Rodziców zwracamy się z apelem do wpłacanie dobrowolnej kwoty – czytamy na profilu szkoły na Facebooku.

Pieniądze można przelewać na numer rachunku: 24 8689 0007 6005 4669 3000 0010 – Spółdzielczy Bank Powiatowy w Piaskach. W tytule przelewu należy podpisać: “Dla Igora”.

Wpłać na zrzutkę

Osoby, które nie są w stanie uczestniczyć w wydarzeniu SP nr 3, mogą wesprzeć rodzinę w inny sposób. Na stronie www.zrzutka.pl wciąż możliwe są wpłaty na remont mieszkania.

Cel to zebranie 100 tysięcy złotych. Do tej pory internetową zrzutkę wsparło 641 osób, dzięki którym udało się zebrać ponad 62 tys. zł. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/9jxr9g.

Last modified: 8 kwietnia 2021