Wspólna zabawa na dechach

Autor: |

Świdniczanie ponownie wsiądą w wehikuł czasu i przeniosą się do przeszłości. Będą mieli okazję spędzić miło czas i potańczyć do przebojów z dawnych lat. Wszystko za sprawą Plenerowych Potańcówek Miejskich.

Taneczne wydarzenia są dobrze znane mieszkańcom i cieszą się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja potańcówek powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pierwsza impreza odbyła się 26 czerwca, podczas Świdnickiej Nocy Kultury. Do wspólnej „zabawy na dechach” porwała Maciejowa Kapela.

Następna potańcówka odbędzie się dziś, w muszli koncertowej Centrum Usług Społecznych, przy ulicy Wyszyńskiego 5. Dla mieszkańców zagra zespół Evenii. Zabawa rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa 3 godziny. Wstęp wolny.

Czego mieszkańcy mogą się spodziewać? Jak zwykle dużej ilości tańca, zabawy, przebojów z dawnych lat, śpiewów oraz nauki zapomnianych kroków.  

Świdniczanie, którzy nie będą mogli wziąć udziału w dzisiejszej odsłonie wydarzenia, mogą wybrać inny termin. Organizatorzy zaplanowali jeszcze osiem potańcówek. Odbędą się one: 11 lipca – Electric Live Orchestra, 15 lipca – Simon, 22 lipca – BeFolk „Taniec i śpiew”, 5 sierpnia – Romix, 12 sierpnia – Fraglesi, 19 sierpnia – Hit-Trio oraz 26 sierpnia – Pozytyvni. Ostatnia potańcówka odbędzie się 2 września. Na zakończenie tanecznego cyklu spotkań zagra Convers Band „Bal lata”.

Organizatorami są: Centrum Usług Społecznych i Miejski Ośrodek Kultury.

Last modified: 8 lipca 2021