Wróciły loty do Warszawy

Autor: |

fot. Piotr Belcarz

Dziś, o godzinie 5.40 z Portu Lotniczego Lublin w Świdniku wystartował samolot narodowego przewoźnika LOT, który zabrał pasażerów do Warszawy. Połączenie powróciło po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i gospodarki regionu lubelskiego. Po kilkumiesięcznej przerwie odzyskujemy kolejne połączenie, szczególnie istotne, bo otwierające możliwość podróży do najważniejszych miast całego świata. Dzięki ofercie PLL LOT, mamy znowu możliwość dotarcia z Lublina, z tylko jedną przesiadką w Warszawie, między innymi do Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Mediolanu, Frankfurtu czy Brukseli – mówi Andrzej Hawryluk, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Rejsy mają odbywać się sześć dni w tygodniu, poza sobotą. Ze Świdnika samoloty odlecą o godz. 5.40, by na lotnisku Chopina być już o godz. 6.30. Loty powrotne z Warszawy zaplanowano na godz. 23.10. Maszyna wyląduje na lubelskim lotnisku o godz. 23.55. Połączenia będą obsługiwały samoloty Bombardier Q400, należące do floty naszego narodowego przewoźnika.

Prezent dla pasażerów

Osoby, które w terminie od 2 do 16 września zdecydują się na podróż porannym połączeniem do Warszawy, mogą liczyć na niespodziankę od lubelskiego lotniska. Każda z nich otrzyma w dniu wylotu voucher na parking przy porcie, uprawniający do 50 proc. zniżki. Vouchery można wykorzystać do końca września.

Last modified: 2 września 2020