Wpadł przez kłótnię

Autor: |

W weekend, na jednej ze świdnickich ulic miała miejsce kłótnia między kobietą a mężczyzną. Była ona na tyle poważna, że niezbędna była interwencja mundurowych. Sytuacja okazała się być pechowa dla 22-latka, który posiadał przy sobie narkotyki.

– Zdarzenie miało miejsce w nocy, z piątku na sobotę. Dyżurny jednostki odebrał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta miała miejsce kłótnia między parą. Na miejsce został skierowany patrol policji. Gdy mundurowi dojeżdżali na miejsce, mężczyzna biorący udział w zajściu spłoszył się. Następnie wsiadł do zaparkowanego auta i zaczął uciekać. Mężczyzna nie chciał się zatrzymać pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Na szczęście udało się zatrzymać mężczyznę. Kierowcą okazał się być 22-letni świdniczanin. Policjanci szybko odkryli co było powodem ucieczki – mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

Młody mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał trzy zarzuty: posiadania środków odurzających i kierowania pojazdem pod ich wpływem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

– Prokuratura zastosowała wobec niego dozór jako środek zapobiegawczy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. E. Domaradzka.

Last modified: 26 lipca 2021