WordPress vs HTML – podstawowe różnice

Autor: |

Tworząc strony internetowe można przebierać w wielu ciekawych rozwiązaniach. Najpopularniejszymi wyborami użytkowników są CMS-y (w tym przede wszystkim WordPress) oraz witryny budowane przy pomocy języka HTML. Obie możliwości mają swoje zalety, więc warto je nieco zgłębić. Dzięki temu zwykłe osoby dowiedzą się, która oferta jest dla nich korzystniejsza i co konkretnie mogą z niej dla siebie wyciągnąć.

WordPress – czym się charakteryzuje?

WordPress to popularne oprogramowanie do tworzenia stron www, sklepów online, for dyskusyjnych, portali społecznościowych czy też blogów. Zadziwia uniwersalnością oraz intuicyjną obsługą. Umożliwia:
– tworzenie, kontrolowanie oraz modyfikowanie witryn przy pomocy łatwego w obsłudze panelu administracyjnego,
– zbudowanie rozpoznawalnej strony, która będzie zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarkach,
– łatwe konfigurowanie oraz skalowanie.

To system cechujący się ogromną przyjaznością dla potencjalnych użytkowników. Nie stwarza żadnych problemów i nie wymaga od zainteresowanych znajomości języków programowania. Przeszkodą może być konieczność instalowania płatnych wtyczek oraz motywów (większa ilość przekłada się również na zmniejszenie wydajności tworzonej witryny).

Strony tworzone z wykorzystaniem języka HTML – co je wyróżnia?

Język HTML jest wykorzystywany wraz z arkuszem CSS oraz językiem JavaScript. Takie połączenie sprawia, że witryna zużywa zdecydowanie mniej zasobów i nie jest trudna w obsłudze, chociaż wymaga to pewnych umiejętności.

Stronę opartą na takim rozwiązaniu można stworzyć za nieco mniejsze pieniądze. Jest to związane z większym zaangażowaniem, a więc jeśli ktoś nie ma na to po prostu czasu powinien się dobrze zastanowić, czy nie lepiej jest zainwestować w agencję marketingową. Na takiej stronie nie ma problemów z modyfikowaniem kodu oraz kontrolowaniem wszelkich procesów zachodzących na witrynie. Dzięki temu można doprowadzić do sytuacji, w której strona będzie się szybko ładować i spełni oczekiwania najbardziej wymagających internautów.

WordPress vs HTML – krótkie podsumowanie

Całość zasługuje na krótkie podsumowanie. Oba rozwiązania mają swoje plusy, lecz duże znaczenie ma oczywiście to, czego będą oczekiwać inwestorzy. Stworzenie strony z pomocą języka HTML okaże się strzałem w dziesiątkę, gdy witryna nie będzie wymagała częstych aktualizacji i regularnego dodawania nowych treści. W innym przypadku lepiej postawić strony na WordPress.

Mając jakiekolwiek wątpliwości warto umówić się na bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami agencji interaktywnej, tak aby podjąć w tym temacie właściwą decyzję. Jeśli strona ma się opierać na szybkości działania, HTML będzie pod tym kątem korzystniejszą opcją. Jak widać ostateczna decyzja jest zależna od wielu czynników, więc nie może być podjęta w pośpiechu. Najpierw trzeba zdobyć niezbędne informacje, a dopiero potem zdecydować się na jakiekolwiek inwestycje. W końcu chodzi o to, aby strona mogła się rozwijać i w krótkim czasie stała się konkurencyjna. Nie jest to łatwe, ale można to osiągnąć zaangażowaniem i ciężką pracą.

Fachowej wiedzy z tworzenia stron na WordPressie udzieli agencja interaktywna WiWi.pl.

/ ARTYKUŁ SPONSOROWANY /

Last modified: 8 października 2021