Wolontariusze będą zbierać żywność dla potrzebujących

Autor: |

fot. archiwum
Komitet Pomocy SOS „Solidarność” od wielu lat angażuje się w zbiórki darów, organizowane przez lubelski Bank Żywności. Przed wolontariuszami stowarzyszenia oraz wspierającą ich młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 3 kolejna taka akcja.

Dyżury w ramach „Świątecznej Zbiórki Żywności” odbędą się w piątek i sobotę. Wolontariuszy spotkamy w świdnickich sklepach i marketach. 26 listopada, w godz. 16.00-19.00, zapraszają do placówek PSS Społem: Berlinek (ul. Okulickiego) i Ziarenko (ul. Kosynierów), a także do sieci Biedronka (ul. Kosynierów, Skarżyńskiego i Wyszyńskiego), Stokrotka (ul. Wyszyńskiego i Racławicka) oraz supermarketu Kaufland. 27 listopada, w sklepach Społem czekać będą na ofiarodawców w godz. 9.00-16.00, zaś w Biedronkach, Stokrotkach i Kauflandzie w godz. 9.00-18.00.

– Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze. Na pomoc czekają samotni rodzice i seniorzy, niedożywione dzieci, chorzy, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Dzieląc się swoimi zakupami, sprawimy, że będą mogli godnie i radośnie spędzić nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Paczki trafią do nich w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Mamy nadzieję, że i tym razem mieszkańcy naszego miasta nie zawiodą. Z góry dziękujemy za każdy, najmniejszy nawet gest – mówi Katarzyna Radek z Komitetu Pomocy SOS „Solidarność”.

Last modified: 25 listopada 2021