Wokalistki docenione

Autor: |

Na zdjęciu od lewej Alicja Tarnowska oraz Nikola Kosior
Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał stypendia młodym artystom. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie wokalistki ze Świdnika.

Podczas wideospotkania, zorganizowanego w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, podjęto temat stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Jego gośćmi byli: marszałek Jarosław Stawiarski, Bożena Ćwiek, dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego oraz trzy stypendystki: Zuzanna Budzyńska, Wiktoria Gil i Hanna Kudła. Przyznali nagrody w 7 kategoriach z dziedzin muzyki, twórczości i sztuki.

– Wręczając stypendia artystyczne, chcemy docenić talent i pracę młodych ludzi, którzy inwestują w siebie, rozwijają zainteresowania i pasje, odnosząc przy tym wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych – mówił J. Stawiarski.

Pośród 145 nagrodzonych znalazły się dwie młode artystki ze Świdnika. Alicja Tarnowska oraz Nikola Kosior otrzymały marszałkowskie stypendia za osiągnięcia muzyczne. Finansowe wsparcie dla wokalistek będzie dodatkową motywacją do pracy i pozwoli im na dalszy rozwój umiejętności.

– Wiadomość o przyznaniu stypendium bardzo mnie ucieszyła. To wyróżnienie zapewni mi możliwość dalszej pracy nad głosem i udział w kolejnych projektach muzycznych – mówi Alicja Tarnowska.

Obecnie świdniczanka wraz z kolegami z Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przygotowuje się do koncertu. Jak sama mówi, nie chce zdradzać szczegółów, lecz, zachęca do śledzenia fanpage’a szkoły na Facebooku, gdzie już niedługo pojawi się o tym informacja.

Last modified: 24 kwietnia 2021