Wodny raj szerzej rozwija skrzydła

Autor: |

W pierwszy weekend września świdniczanie po raz ostatni odwiedzili zewnętrzne baseny w Parku Avia. W sumie z wodnych atrakcji pod chmurką skorzystało 22,6 tys. osób. Nie brakuje również chętnych do pływania pod dachem, tym bardziej, że obiekt kusi nowymi ofertami i atrakcjami. Przedstawiciele ratusza zdradzają, że toczą się rozmowy o włączeniu do MKS Avia także sekcji pływackiej. To z kolei oznacza, że kompleks basenów mógłby stać się bazą treningową dla świdnickich zawodników.

5 lipca, po kilkunastu miesiącach budowy, Park Avia został otwarty. – Podjęliśmy decyzję o równoczesnym uruchomieniu pływalni wewnętrznej i zewnętrznej. To był krok we właściwym kierunku. Dzięki temu również w mniej pogodne dni Park Avia tętnił życiem i przyciągał mieszkańców – mówi Ewa Jankowska, sekretarz miasta.

Pierwszy sezon działalności kompleks zewnętrzny zakończył 6 września. Ze statystyk wynika, że w ciągu tylko dwóch miesięcy odwiedziło go blisko 23 tys. osób. Warto dodać, że w tym samym czasie prawie 10 tys. amatorów pływania wybrało baseny pod dachem. Dodatkowo 3 tys. gości zdecydowało się kupić bilet uprawniający do wstępu na pływalnię i do sauny. Przychód ze sprzedaży wszystkich wejściówek osiągnął blisko 500 tys. zł.

Chętni korzystają również z kart sportowych (blisko 2 tys. wejść) i Karty Klienta Parku Avia. Po zakończeniu pierwszego sezonu przedstawiciele ratusza z optymizmem patrzą w przyszłość. – Jesteśmy zadowoleni z zarządzania obiektami. Koszty bieżące ich funkcjonowania nie obciążają znacząco budżetu miasta. To oznacza, że zgodnie z założeniami, stać nas na posiadanie i utrzymanie takiego kompleksu – podsumowuje E. Jankowska. – Oczywiście liczymy się z tym, że jesienią zainteresowanie obiektami będzie mniejsze, natomiast planujemy intensywne akcje marketingowe i promocyjne, żeby przyciągnąć do nich jak najwięcej chętnych.

Jednym z pomysłów jest uruchomienie szkółki pływackiej. Zajęcia ruszyły 15 września i cieszą się bardzo dużą popularnością. Zapisało się na nie już ponad 120 osób. Na chętnych czekają małe, maksymalnie 10-osobowe grupy. Nie zabraknie także atrakcji dla poszukujących sportowych wyzwań. Wkrótce na basenie rozpoczną się zajęcia z aqua fitness.

Na tym jednak nie koniec. Niebawem Park Avia może się również stać bazą treningową świdnickich pływaków. – Prowadzimy rozmowy z Klubem Pływackim Avia Świdnik o włączeniu go w struktury Miejskiego Klubu Sportowego, podobnie jak wcześniej stało się z sekcjami piłkarską, siatkarską i bokserską. Dzięki temu będzie można wykorzystywać kompleks basenów również do celów sportowych – tłumaczy E. Jankowska. – Chcemy dalej realizować założenia, które przyświecały nam przy powoływaniu do życia MKS Avia Świdnik. Spółka miała zająć się zarządzaniem miejskimi obiektami, ale również skupić się na rozwoju sekcji sportowych.

Last modified: 21 września 2020

Zmień język »