Wkrótce zapomnimy o „gruntówkach”

Autor: |

Trwa druga edycja  programu modernizacji sieci lokalnych dróg gminnych. Remontom jest podawanych 15 odcinków ulic o łącznej długości około 3 km. Prace będą kosztowały 3,2 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum P.K. Pegimek i Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lublina.

Na początku lipca ubiegłego roku  zakończono pierwszy, główny etap programu. Za 4,5 mln zł zmieniono oblicze 38 ulic o długości 8,5 km. Tym razem modernizacji są poddawane ulice: Kolorowa, Olchowa, Tęczowa, Wiosenna, Dukt Leśny, Szafirowa, Turkusowa, Lazurowa, Kasperka, Majewskiego, Boczna Piłsudskiego I i II, Boczna al. NSZZ „Solidarność”, Boczna Gruszczyńskiego i Boczna Partyzantów.

– Korzystające ze sprzyjającej pogody staramy się kłaść asfalt na bieżąco, natychmiast po przygotowaniu nawierzchni, również w soboty. Większość z aktualnie modernizowanych dróg wymaga większego zakresu prac niż te z pierwszego etapu, stąd biorą się wyższe koszty jednostkowe w przeliczeniu na kilometr – tłumaczy Jerzy Irsak, prezes zarządu Pegimeku..

– Oba etapy programu obejmują 53 odcinki dróg o długości 11,5 km. Dzięki temu poprawimy jakość życia 4 tysiącom świdniczan. Wydaje się, że zastosowana technologia asfaltowania nawierzchni zdaje egzamin i przez dłuższych czas zapewni normalną eksploatację dróg. Poprawa stanu dróg lokalnych jest największym problemem każdego samorządu. Świdnik jest o krok od jego ostatecznego rozwiązania – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Prace powinny zostać zakończone do początku października.

Last modified: 14 czerwca 2022

Zmień język »