Wirtualne biuro – dla kogo przeznaczone i jak funkcjonuje ?

Autor: |

W obecnych czasach coraz więcej branż przechodzi do internetu. Powstają wirtualne sklepy, wirtualne miejsca do spotkań a swój triumf ma również praca zdalna. Czym zatem jest biuro wirtualne ?

Biuro wirtualne to obsługa siedziby firmy

Wirtualne biuro przeznaczone jest głównie dla przedsiębiorców lub innych osób przedsiębiorczych, które nie muszą rejestrować firmy. Wśród klientów wirtualnych biur znajdują się więc różnego typu spółki np. spółka z o.o., spółka akcyjna, spółka jawna, spółka komandytowa, spółka cywilna a także fundacje czy stowarzyszenia. Zdarzają się także klienci, którzy nie mają firmy, ale na przykład wynajmują nieruchomość i chcą, by wszystkie dokumenty związane z obsługą najmu trafiały pod jeden adres – adres wirtualnego biura. Klientem wirtualnych biur jest także osoba prowadząca działalność gospodarczą, której całkowicie nie pasuje wynajęcie własnego biura np. serwisant serwerów, kotłów CO czy prowadząca sklep internetowy z poziomu magazynu.

Stały adres na siedzibę

Wirtualne biuro przede wszystkim wynajmowane jest z dwóch względów. Poszukiwany jest adres stały, który raz wpiszemy do KRS czy CEiDG i nie trzeba go będzie zmieniać. Jest to istotne, gdyż adres magazynu, składu materiałów, sklepu czy innego miejsca wykonywania działalności może się w sposób naturalny zmieniać – raz są potrzebne mniejsze a raz większe pomieszczenia a jeszcze innym razem potrzebne jest coś tańszego. Tymczasem adres siedziby firmy powinien być stały, żeby nie trzeba było informować na przykład 200 kontrahentów, że jest inny adres do faktur czy korespondencji. Druga kwestia to odbiór korespondencji. Wirtualne biuro ma stały personel, który każdego dnia w typowych godzinach biznesowych fizycznie jest obecny w lokalu i odbiera całą korespondencję trafiającą do wirtualnego biura, informuje o niej na email czy SMS a także może wykonywać jej skany do załącznika email w PDF. Eliminuje to konieczność kontaktu przedsiębiorcy z Pocztą Polską oraz straty czasu na stanie w kolejce na poczcie.

W jakim mieście warto wykupić wirtualne biuro ?

Wirtualne biuro warto wykupić w dużym mieście wojewódzkim, aby uzyskać prestiżowy adres.

Największe miasta wojewódzkie to Warszawa, Łódź, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań i Gdańsk. Najlepszą lokalizacją dla siedziby spółki, stowarzyszenia czy fundacji będzie Warszawa Śródmieście – www.biurowirtualnewarszawa.pl.

Jest to dzielnica biznesowa, z największą ilością wysokich biurowców w Polsce.

Wirtualne biuro zlokalizowane w zabytkowej kamienicy w bliskim sąsiedztwie Varso Tower, Central Point, Q22 czy SkySawa jest świetną lokalizacją siedziby spółki. Warszawski adres to nie tylko prestiż i anonimowość, ale także dobry dojazd pociągiem, gdyż tak położone wirtualne biura znajdują się tuż przy Dworcu Centralnym. Wirtualne biura w Warszawie mogą być stosowane nawet gdy zarząd czy wspólnicy spółki mieszkają na co dzień w innych miastach.

Jakie wirtualne biuro wybrać ?

Wirtualne biuro musi posiadać środki techniczne, aby pełnić rolę siedziby firmy. Do środków tych zaliczamy między innymi sale do spotkań, czyli małe salki konferencyjne na spotkania zarządu lub wspólników, stały personel sekretariatu, urządzenie wielofunkcyjne typu fax-skaner-kopiarka.

Aby adres wirtualnego biura był stały na lata, warto wybrać takie biuro, gdzie właściciel obiektu jest również osobą prowadzącą biuro wirtualne – wtedy nie będzie on ograniczony czasowo, żadną umową najmu a wirtualne biuro będzie prowadzone bezterminowo, latami.

/ REKLAMA /

Last modified: 21 lipca 2021