Wiosna ujawniła wstydliwe tajemnice

Autor: |

Głównym tematem interpelacji zgłaszanych przez radnych podczas marcowej sesji Rady Miasta był brud i śmieci, które po stopnieniu śniegu straszą w wielu miejscach.

Najbardziej dosadnie określił to Jakub Osina: – Jest jeden wielki, pozimowy syf. Proszę zmobilizować Pegimek do sprzątania lub naliczać kary umowne. Firma kupiła sprzęt do usuwania psich kup, ale sądząc po odchodach zalegających trawniki, nie widać by go stosowała. Czy mamy instrumenty prawne, by egzekwować przestrzegania porządku na terenach spółdzielczych i wspólnot mieszkaniowych – zastanawiał się radny.

Radni wskazali wiele miejsc, w których potrzebna jest szybka interwencja służb dbających o porządek w mieście.

Janusz Królik zaapelował o usunięcie śmieci rozrzuconych wokół kontenera stojącego przy siedzibie SKOKu Stefczyka, w osiedlu Wschód. Żadna z mieszczących się w tym budynku firm nie przyznaje się do posiadania pojemnika. Nikt też tam dawno nie sprzątał.

Piotr Karwowski prosił o naprawienie zapadniętej części chodnika i jezdni przy ul. Sidły w osiedlu Olimpijczyków. Obejrzeliśmy to miejsce. Wygląda na to, że kostka zapadła się, gdyż jeden z mieszkańców parkuje tam, ważący ponad tonę samochód dostawczy.

Alfred Bondos zainteresował się zaśmieconymi parkingami przy ul. Akacjowej 4 i 22. – Leży tam dużo piasku, którego nikt nie sprząta – mówi radny. – Wystarczy wjechać świeżo umytym samochodem i zaraz jest brudny. Zadbajmy aby w mieście był większy porządek. Mieszkańcy bloku nr 22 skarżą się, że na parkingu jest też mnóstwo petów, kapsli z butelek po piwie i szmat. A to już pewnie wyrzucili właściciele pozostawianych tam aut.

Radni zwrócili także uwagę na zniszczone przez samochody trawniki. Widać to w wielu miejscach, na przykład obok Przedszkola nr 3, sklepu Ziarenko czy w osiedlu Brzeziny. Być może wjazd ciężkim autem konieczny był ze względu na dokonanie jakiejś naprawy. Mamy jednak koniec marca i poczynione na zieleńcach szkody powinny być już naprawione.

źródło: Głos Świdnika

Last modified: 2 lipca 2020

Zmień język »