Wiosenne śpiewanie

Autor: |

Wokół nas coraz więcej oznak wiosny, kwitną pierwsze kwiaty, rosną pączki na drzewach, słychać śpiew ptaków, a na naszych buziach coraz więcej uśmiechu i radości. 

W czwartek, pzedszkolaki pokazały swoją radość z nadejścia wiosny biorąc udział w „Przedszkolnym Przeglądzie Piosenki Wiosennej”, który corocznie odbywa się w kwietniowe przedpołudnie w Przedszkolu Nr 4. W ten piękny i słoneczny dzień publiczność powitała Pani reporter – p. Ania Bryk, a w rolę Pani Wiosny wcieliła się p. Basia Hajkowska – Pirek. Obie w sposób niezwykle wdzięczny poprowadziły uroczystość wzbogacając ją o zagadki kierowane do dzieci i zabawy ruchowe. Każda grupa wytypowała reprezentantów, którzy pokazali własne możliwości artystyczne i wokalne wykonując wybrany utwór przy akompaniamencie pana Janusza Lawgmina.

Nad przebiegiem imprezy czuwało jury w składzie: Przedstawiciele 6 – latków: Zuzia Łukaszczyk i Paweł Łakota oraz Pani dyrektor Beata Kowalczyk, które nagrodziło najmłodszych wokalistów wiosennymi niespodziankami. W rytmie wiosennych piosenek wśród scenerii zielonych żab, bocianów, ślimaków, motyli, skowronków, zajączków przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, a Pani Wiosna na zakończenie uroczystości przygotowała słodkie niespodzianki.

To był naprawdę wyjątkowo wiosenny dzień!

Przygotowała p. Anna Grabczak

Last modified: 30 czerwca 2020