Przygotowania do budowy

Autor: |

Nowa nawierzchnia, parking, chodnik, zjazdy do posesji, oświetlenie oraz kanał technologiczny. To część prac przewidzianych w ramach inwestycji na osiedlu Lotniczym. Władze miasta ogłosiły właśnie przetarg na budowę ul. Kasperka. Prace będą prowadzone na fragmencie drogi, od strony skrzyżowania z ul. Kamińskiego w kierunku ul. Spadochroniarzy. Zmian doczeka się również fragment łącznika umożliwiającego dojazd do ulicy z okolicznych nieruchomości.

Na zadanie w budżecie miasta zapisano 752 tys. zł. Prace obejmą 190-metrowy fragment drogi. Wykonawca, który podejmie się realizacji zadania, usunie z ulicy starą nawierzchnię i ułoży nową, z kostki brukowej. Z tego samego materiału wykonane zostaną miejsca postojowe, zjazdy do posesji indywidualnych oraz publicznych. W ramach prac zostanie przebudowany chodnik, pojawi się nowe oświetlenie, sieć energetyczna, kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny, który umożliwi dostawcom Internetu poprowadzenie w tej części miasta światłowodu.

– To długo oczekiwana inwestycja. Włoka wynikała z prac, które wykonywane były przy okazji budowy kolektora wód deszczowych. Z uwagi na możliwość wystąpienia różnego rodzaju kolizji, musieliśmy poczekać na ich zakończenie. Teraz prace mogą już ruszyć. Ulica powstanie wraz infrastrukturą towarzyszącą – mówił Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Zainteresowani przetargiem mają czas do 18 marca na złożenie ofert. O tym, która firma przedstawiła najkorzystniejszą, dowiemy się kilka dni później. Budowa powinna rozpocząć się wiosną.

Last modified: 11 marca 2021