Wiosenna metamorfoza

Autor: |

Fot. Biblioteka Świdnik
W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej czuć już powiew wiosny. Wszystko za sprawą kolorowych tablic, które czekają na najmłodszych w Oddziale dla Dzieci.

– Akcja narodziła się przy współpracy z Filią nr 3, która jest obecnie nieczynna. Chcemy, aby wiosna zawitała do naszego oddziału na dobre. Stworzyliśmy plansze, na których pojawiły się łąki, jeziora i drzewa. W ich malowaniu pomogły nasze wolontariuszki, Karina i Ala. Malowaniem zajęły się w sobotę – mówi Małgorzata Skakuj z Oddziału dla Dzieci MPBP.

Niebiesko-zielone plansze zdobią już biurko w Oddziale dla Dzieci, przy ulicy Niepodległości 13. Teraz czekają na najmłodszych świdniczan. Placówka zachęca dzieciaki do stworzenia papierowych zwierzątek oraz roślin.

– Weźcie do rączek kredki, flamastry albo farby. Narysujcie pszczółkę, kwiatki, jeża albo biedronkę. Gotową pracę przynieście do naszej placówki i przyklejcie na planszę. Niech łąki nabiorą kolorów! Przy okazji zachęcamy najmłodszych do korzystania z naszych zbiorów. Mamy dla nich wiele nowości. Polecamy książki, takie jak, „Ja, Odyn, i dzicy wikingowie”, „Szym Pansik ma własne zdanie”, „Ta książka jest psem”, „Kury, czyli krótka historia o wspólnocie” oraz „Wybryki papryki i inne historie o warzywach” – dodaje M. Skakuj.

Last modified: 22 marca 2021