Uczniowie wesprą DPS

Autor: |

Zespół Szkół Ogólnokształcących ponownie wyciąga dłoń do potrzebujących. Z okazji nadchodzących świąt, społeczność szkolna zaangażowała się w akcję „Wielkopostne Porządki”. Inicjatywa zostanie przeprowadzona we współpracy z Fundacją Małych Stópek ze Szczecina.

Na początku stycznia pisaliśmy o akcji charytatywnej „Paczka dla maluszka”. Wzięli w niej udział II Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz najmłodsi z Zespołu Przedszkoli nr 2. W ramach akcji placówki przeprowadziły zbiórkę artykułów higienicznych oraz kosmetyków dla maluchów i ich mam. Inicjatywna cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dary trafiły do Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Łącznie udało się zebrać 66 rodzajów produktów.

Z powodu nadchodzących Świąt Wielkanocnych ZSO nr 1 ponownie włączyło się do pomocy potrzebującym. Tym razem wsparcie powędruje do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Krzesimowie i Wygnanowicach. „Wielkopostne Porządki” zostaną zorganizowane we współpracy z Fundacją Małych Stópek ze Szczecina, która powstała w 2012 roku.

Zbiórka będzie trwać do 26 marca. Dary można zostawiać w przedsionku szkoły, w godzinach od 6.00 do 18.00. Akcja kierowana jest nie tylko do uczniów i nauczycieli. Produkty mogą przynosić wszyscy mieszkańcy, którzy chcą wesprzeć zbiórkę. Zbierane są artykuły chemii gospodarczej, między innymi, proszki do prania, płyny do płukania, mycia naczyń, szyb, podłóg, ściereczki oraz ręczniki papierowe.

Osoby, które nie są w stanie dostarczyć paczek osobiście mogą przekazać darowiznę na hurtowy zakup artykułów. Środki należy przelać na konto Fundacji Małych Stópek: 13 2030 0045 1110 0000 0231 0120. W tytule należy wpisać „Wielkopostne Porządki”.

Do akcji mogą zaangażować się także inne placówki, takie jak parafie, szkoły czy miejsca pracy. Aby zostać jej koordynatorem należy wysłać wiadomość na e-mail: ambasadorzy@fundacjamalychstopek.pl. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 513 847 890.

Last modified: 9 marca 2021