Wielkie kolędowanie

Autor: |

fot. www.facebook.com/KapelaDrewutnia

Już w najbliższą sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury po raz kolejny zabrzmią najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Tym razem za sprawą kapel Turobińskiej oraz Drewutnia. Zespoły wystąpią podczas „Kolędowania z PFRON-em”.

Kapela Turobińska specjalizuje się w utworach religijnych, ludowych, patriotycznych i rozrywkowych.
– Wszystkie są oryginalnie aranżowane, przez co muzyka porusza serca, skłania do refleksji, a także zachęca do tańca i radości – mówią organizatorzy wydarzenia z Lubelskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kapela Drewutnia gra z kolei utwory inspirowane tradycyjną muzyką ludową, zwłaszcza z terenów, gdzie stykały się i przenikały różne kultury i tradycje.

– Kolędy w wykonaniu tych artystów z całą pewnością pozwolą raz jeszcze przywołać wspomnienia minionych świąt i poczuć ich wyjątkową, rodzinną atmosferę, a także włączyć osoby z niepełnosprawnością w życie kulturalne – zachęcają organizatorzy.

Na wydarzenie zostały zaproszeni uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych, stowarzyszeń, fundacji oraz wszystkich ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych z województwa lubelskiego. Koncert odbędzie się w sobotę (25 stycznia) o godz. 10.00, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

ok

Last modified: 23 czerwca 2020