Więcej zabawy i zieleni

Autor: |

Teren dla najmłodszych przy ul. Kopernika już niebawem przejdzie prawdziwą rewolucję. Zmiany szykują się również przy ul. Środkowej. W tym miejscu zniszczony drewniany plac zabaw zastąpi zielona oaza.

Tylko w tym roku w Świdniku przybędzie kilka nowych placów zabaw i miejsc dla najmłodszych. Wiosną zakończyły się prace przy budowie leśnego ogrodu, przy ul. Wrzosowej. Nowa atrakcja, pełna naturalnych elementów do zabawy i obserwowania przyrody, cieszy się niesłabnącą popularnością. W budowie są również place zabaw przy ul. Jarzębinowej i Kopera. W sąsiedztwie Parku Avia, w zielonym kompleksie, powstaje zakątek zabaw dla dzieci, z parkiem linowym i ogródkiem botanicznym.

Na tym jednak nie koniec. Po wiosennym przeglądzie istniejących już na terenie miasta atrakcji dla najmłodszych zapadła decyzja o metamorfozie dwóch z nich.

– Dwa place wymagają przebudowy. Jeden z nich mieści się przy ul. Środkowej. Planujemy likwidację obecnego, drewnianego placu i urządzenie skweru z drobnymi elementami do zabawy dla dzieci – tłumaczył kilka tygodni temu Marcin Dmowski, zastępca burmistrza. – Natomiast drugi, znajdujący się przy ul. Kopernika, chcemy zastąpić nowym.

Obu inwestycji początkowo nie było w budżecie, ale władze miasta postanowiły znaleźć na nie pieniądze.

– Chcemy zmieniać przestrzeń miejską, czynić ją przyjazną dla dzieci, ale również dla osób starszych, potrzebujących ciszy i spokoju. Stąd decyzja, żeby oba przedsięwzięcia zrealizować jeszcze w tym roku – mówi M. Dmowski.

Pieniądze na reorganizacje obu miejsc już są. Pod koniec czerwca radni zdecydowali o wpisaniu inwestycji do budżetu. Metamorfoza placu zabaw przy ul. Kopernika została wstępnie wyceniona na 300 tys. zł. Z kolei urządzenie terenu zielonego przy ul. Środkowej będzie kosztować około 100 tys. zł.

Last modified: 21 lipca 2020