Wicemistrzowie Polski ze Świdnika

Autor: |

fot. Akademia Sztuk Walki
Informowaliśmy już o sukcesach LKSW Dan na mistrzostwach Polski dzieci i kadetów w kickboxingu w formułach point fighting i light-contact. Nie tylko danowcy reprezentowali Świdnik na tej imprezie. Klubowym wicemistrzem Polski została tam Akademia Sztuk Walki Go Fight.

– Reprezentacja naszego klubu wywalczyła aż 14 medali, w tym pięć złotych, pięć srebrnych i cztery brązowe przy 12 osobach startujących. Uczciwie przepracowane przygotowania do Mistrzostw zaowocowały  sporym sukcesem.  Świdnickie barwy reprezentowali Maciej Paczkowski i Igor Majkut. Obaj zawodnicy walczyli w świetnym stylu, pokazując wysoki poziom sportowy. Maciej triumfował w kategorii -33 kg zostając mistrzem Polski. Igor minimalnie uległ w finale zawodnikowi z Częstochowy i zostaje wicemistrzem naszego kraju. Obaj zawodnicy dostali powołania do kadry narodowej dzieci Polskiego Związku Kickboxingu – relacjonuje trener Dawid Szewczyk.

Cały dorobek medalowy wspólnie z drużyną z Łęcznej i okolic pozwolił na osiągnięcie wysokiego wyniku klubowego. Akademii Sztuk Walki udało się zająć drugie miejsce drużynowo przegrywając minimalnie z X-Fight Piaseczno i wygrywając z Dan Świdnik.

Jest to nie wątpliwie największy sukces, jaki się udało osiągnąć zawodnikom i trenerowi Dawidowi Szewczykowi.

Akademia Sztuk Walki Go Fight zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia, które odbywają się przy ul. Piłsudskiego  w Sparta GYM w Świdniku.

Last modified: 14 czerwca 2022

Zmień język »