Wesołe kolędowanie (foto)

Autor: |

Niedzielne popołudnie upłynęło mieszkańcom naszego miasta pod znakiem wesołego kolędowania. Wszystko za sprawą Przeglądu Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięła młodsza część świdniczan.

Impreza, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury, zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem. W XIX edycji przeglądu na scenie wystąpili soliści, duety oraz zespoły ze świdnickich przedszkoli i szkół podstawowych. Dopisała także publiczność, która z entuzjazmem oklaskiwała każdego z młodych artystów. Wśród prezentowanych kolęd i pastorałek znalazły się takie utwory, jak: „Gore gwiazda”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Cicha noc” i „Nie płacz Jezu”. Nie zabrakło też piosenek o świętach czy zielonej choince. Dla wszystkich wykonawców MOK przygotował upominki oraz pamiątkowe podziękowania i dyplomy.

Wystąpili: „Gwiazdeczki” z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 4, dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sigma i Pi, „Iskierki” oraz „Friends” z Niepublicznego Przedszkola Kubuś Puchatek i Przyjaciele, „Zefirki” z P nr 4, dzieci z P nr 5, „Sówki” z P nr 6, „Psotki” z P nr 7, „Elfiki Świetliki” z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Tęczowy Domek”, „Kleksiki” z P nr 3, Teatr Stonoga z MOK, „Orlęta” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Atena, Julia Masaniec z SP nr 4, Szymon Bożek z Ogniska Muzycznego, 12 Świdnickiej Gromady Zuchowej „Rozbrykane Tygryski”, Nikola Kosior, Jola Delekta, Oliwia Kozioł, Gabrysia Krupa, Weronika Morawska, Julia Kocot, Oliwia Kocot, Barbara Lubowiecka, Julia Różycka, Jagoda Taras, Milena Wisowata, Gabriela Furgała, Dawid Czapski, Emilia Perges, Martyna Bałamut z SP nr 4, Gabriela Krupa z MOK, Julia Zdanowska z SP nr 3, Martyna Podolska z SP nr 5, Zuzanna Koperska, Zuzanna Klajne z MOK, Amelia Panas z Ogniska Muzycznego, Dziecięcy Chór Gospel, Natalia Terlecka z Ogniska Muzycznego, Es. Pe. Five z SP nr 5, Dominika Chłopek z MOK, Irena Jarczewska, Anna Szymula z SP nr 5, Nikola Wójtowicz, Wiktoria Buda z SP nr 3, Katarzyna Adamska z SP nr 5, Julia Trojanowska z SP nr 3.

aw

fot. Bartek Żurawski, Agnieszka Wójcik

Last modified: 2 czerwca 2020