Weekendowe atrakcje w plenerze

Autor: |

Według prognoz przed nami afrykańskie upały. Gorąco będzie również w Świdniku i to nie tylko za sprawą temperatur. W piątek, sobotę i niedzielę w naszym mieście zaplanowano mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń, poczynając od turnieju siatkówki plażowej, poprzez święto kolorów, bezpieczne i zdrowe wakacje, na rodzinnych zabawach i koncercie kończąc.

Przez trzy dni, w sąsiedztwie basenów, odbywać się będzie Park Avia Beach Volleyball, czyli ogólnopolski turniej siatkówki plażowej.  Dzisiaj, od godz. 14.00, zagrają panie. W sobotę zmierzą się pary mieszane, zaś w niedzielę rywalizować będą panowie. Organizatorem turnieju jest Miejski Klub Sportowy AVIA Świdnik. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

19 czerwca upłynie, między innymi, pod znakiem kolorowego szaleństwa. Wszystko za sprawą Holi Święta Kolorów, które zaplanowano w godz. 14.00-19.00. Zabawa odbędzie się na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta (ul. Wyspiańskiego 27), a dla uczestników organizatorzy przygotowali: 9 kolorów proszków, kolorową watę cukrową, kolorowe okulary, bazooki CO2, strefę foodtruck. O muzykę zadbają najlepsi DJ-e. Wstęp jest bezpłatny. Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków.

Niedzielę, 20 czerwca, rozpoczniemy od troski o zdrowie. W godz. 10.00-19.00, na placu Konstytucji 3 maja dostępne będą mobilne gabinety lekarskie, w który bezpłatnie wykonamy takie badania, jak: EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię i USG płuc, a następnie skonsultujemy wyniki z lekarzem specjalistą. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy. Organizatorem spotkania jest Grupa PZU.

Na boisko Świdniczanki, przy ul. Turystycznej 1, od godz. 12.00, zaprasza Spółdzielczy Dom Kultury. W programie „Festynu rodzinnego” znalazły się: pokazy – dzieci z KS Świdniczanka Świdnik i Jiu-Jitsu, występy – maluchów z Przedszkola nr 7, ZT Umbrella Dance, ZT Fouette, ZTW Ambarass, Hip-Hop oraz  zespołu śpiewaczego Bolero, koncerty – zespołu rockowego z Lublina TRAP i zespołu wokalnego Quenya. Nie zabraknie też darmowych dmuchawców dla wszystkich dzieci, gier, konkursów, malowania twarzy, warsztatów tanecznych, modelarskich i plastycznych, a także pokazu latawców. Impreza potrwa do godz. 19.00.

W godz. 15.00-18.00, na placu przy fontannie, trwać będzie festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”, którego organizatorem jest  Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka. Chętni będą się mogli nauczyć  resuscytacji na fantomie, obejrzeć pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, wyposażenie samochodu eko-patrol i tresurę psa policyjnego. Zaplanowano także znakowanie rowerów, przejażdżki na motocyklach, konkursy dla dzieci i młodzieży, a także charytatywną loterię fantową Komitetu Pomocy SOS Solidarność na rehabilitację Kacpra Dybkowskiego, chorego na mózgowe porażenie dziecięce. O godz. 17.30 przewidziano losowanie nagród wśród uczestników konkursów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Waldemar Jakson.

Niedziela zakończy się koncertem „Soyka Kwintet”. Znany wokalista jazzowy, pianista i kompozytor wystąpi na scenie budującego się kościoła pw. Św. Kingi, w ramach projektu „Muzyczne wieczory u św. Kingi”.  Początek artystycznej uczty o godz. 19.00. Wstęp wolny. Wydarzenie organizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego, przez Stowarzyszenie św. Kingi.

Last modified: 21 czerwca 2021