Weekend na sportowo

Autor: |

Chociaż pogoda za oknem nie zachęca do spędzania czasu na dworze, warto ubrać się w cieplejsze ubrania i wziąć udział w sportowych wydarzeniach, które odbędą się w ten weekend w Świdniku. W sobotę czekają nas Charytatywny Bieg w Piżamach „Obudź w sobie Anioła”, organizowany przez Stowarzyszenie Biegający Świdnik oraz Zawody na celność lądowania, organizowane przez Aeroklub Świdnik. W niedzielę natomiast Rodzinny Rajd o Błękitną Koszulkę Serca, na który po raz czternasty zaprasza Klub Rowerowy Alfa.

Charytatywny Bieg w Piżamach „Obudź w sobie Anioła”
Sobota, godz. 11.00, plac Konstytucji 3 maja

Uczestnicy biegu zamienią sportową odzież na piżamy, by wziąć udział w treningu dedykowanym dzieciom z oddziału onkologii. Bieg ruszy z placu Konstytucji 3 maja, a następnie przemierzy ulice Niepodległości, Racławicką, al. Lotników Polskich i zakończy na placu. W trakcie wydarzenia zbierane będą również pieniądze na rzecz dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji „Gdy Liczy Się Czas”.

Zawody na celność lądowania 2021
Sobota, godz. 9.30

Zapowiadają się wielkie emocje. Na lotnisku świdnickiego aeroklubu odbędą się coroczne zawody samolotowe na celność lądowania. Zadaniem uczestników będzie wylądowanie jak najbliżej kilkumetrowej taśmy rozłożonej na pasie startowym.

XIV Rodzinny Rajd Rowerowy o Błękitną Koszulkę Serca
Niedziela, godz. 12.00-13.00, plac Konstytucji 3 maja

Uczestnicy zarejestrują się w punkcie na placu Konstytucji 3 maja, w godz. 12.00-13.00. Stamtąd ruszą w około 9-kilometrową trasę, indywidualnie lub w małych grupkach rodzinnych i towarzyskich. W Mełgwi, na terenie zielonym przy amfiteatrze, zaplanowano festyn rodzinny. Dla 100 osób, które zarejestrują się w Świdniku i dotrą do mety, przygotowano pamiątkowe koszulki. Na wszystkich uczestników będzie czekał poczęstunek. Chętni sprawdzą swoją wiedzę o ruchu drogowym oraz będą rywalizować w konkurencjach sprawnościowych. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Informacje o wszystkich wydarzeniach w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Last modified: 28 września 2021