Webinarium z Ireną Koźmińską

Autor: |

Dlaczego czytanie dzieciom jest dzisiaj szczególnie potrzebne? Odpowiedź na to pytanie świdniczanie poznają 22 października, na bibliotecznym spotkaniu „Usiądź ze mną i poczytaj”, zorganizowanym przez MPBP. Poprowadzi je Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Czwartkowe wydarzenie poprowadzi Irena Koźmińska, założycielka i prezes Fundacji ABCXXI, którą kieruje od grudnia 1998 roku. Jest inicjatorką kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, Programu Nauczania Wartości oraz Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania. Jest również współautorką książek i programów edukacyjnych, pomysłodawczynią zbiorów opowiadań oraz autorką artykułów i materiałów edukacyjnych. Doświadczenie w prowadzeniu fundacji zdobyła podczas kilkuletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Prowadziła tam organizacje charytatywne „Breast Cancer Awarnesss Program for Poland” oraz „Child Awareness Program for Poland”, wspierane przez Polonię i grono zaprzyjaźnionych Amerykanów.

Spotkanie zaplanowano 22 października, o godzinie 17.00. Z powodu epidemii koronawirusa chętni wezmą w nim udział na platformie LiveWebinar. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: https://forms.gle/SfAxQtLnVuDQrcTPA. Przed spotkaniem uczestnicy otrzymają e-mail zawierający link z zaproszeniem.

– Zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i wychowawców. Na osoby, które jako pierwsze zapiszą się na zajęcia i skorzystają z wykładu, czekają książki i upominki. Ich fundatorem są Fundacja ABCXXI oraz biblioteka – mówi Dorota Cioczek z oddziału dziecięcego MPBP.

„Usiądź ze mną i poczytaj” to projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego. Swój głos oddało na niego 575 osób. W ramach cyklu biblioteka gościła już Michała Malinowskiego, założyciela Muzeum Baśni, Bajek i Opowieści w Czarnowie oraz dr Małgorzatę Centner – Guz, adiunkta w Katedrze Wczesnej Edukacji UMCS.

Last modified: 21 października 2020