Warszawa wraca do Świdnika

Autor: |

Od 1 września LOT wznawia loty z Warszawy do Portu Lotniczego Lublin w Świdniku. Pozwoli to pasażerom z regionu skorzystać z oferty europejskich połączeń narodowego przewoźnika.

Rejsy zaplanowano 6 razy w tygodniu, według następującego rozkładu: Warszawa-Lublin 23.10-23.55 w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Lublin – Warszawa: 05.40-06.30 w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty.

– Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, odzyskujemy kolejne połączenie, szczególnie istotne, bo otwierające możliwość podróży do najważniejszych miast Europy i świata – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Lotnisko powoli w górę

Po blokadzie spowodowanej pandemią korona wirusa, port lotniczy w Świdniku powoli budzi się do życia. W lipcu skorzystało z jego usług 14761 pasażerów, wykonano 252 operacje lotnicze. Śmierć kliniczną port przeżył w kwietniu, kiedy przy zaledwie 6 operacjach nie odprawiono ani jednego pasażera. Maj to 8 operacji i 18 pasażerów, czerwiec – 88 operacji i 943 pasażerów. W tym kontekście wyniki lipca wyglądają zupełnie przyzwoicie, a 252 operacje w porównaniu z 316 w „normalnym” styczniu napawają optymizmem.

Niestety, nie wszystkie informacje są dobre. Ostatecznie linie lotnicze zaniechały wykonywania letnich lotów czarterowych do Antalyi i Burgas. Za to dobre wypełnienie Embraerów E95, które zabierają na pokład do około 120 osób, odnotowują Polskie Linie Lotnicze „LOT” na wakacyjnych połączeniach ze Splitem i Korfu.

Jak zapowiadał Andrzej Hawryluk, najszybciej odbijają się od dna regularne połączenia rejsowe. Węgierski Wizz Air zapowiada zwiększenie od 10 sierpnia tygodniowej częstotliwości lotów na podlondyńskie lotnisko Luton z 5 do 7.

jmr

Last modified: 6 sierpnia 2020

Zmień język »