Wandale zniszczyli drzewa

Autor: |

fot. Urząd Miasta

12 młodych klonów pospolitych „Crimson Sentry”, rosnących przy ulicy 3-go Maja zostało zniszczonych. Drzewa posadzono jesienią ubiegłego roku.

– Ich kora została uszkodzona ostrym narzędziem. Mamy nadzieję, że sprawca zostanie ukarany – mówi Magdalena Borowiec Różycka z wydziału infrastruktury i zamówień publicznych Urzędu Miasta.

Zawiadomienie o dewastacji drzew zostało już złożone na policję, która zajmie się sprawą.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że pomiędzy godziną 8.00 w poniedziałek a 10.00 dziś okorowano 12 drzew. Zgłaszający wstępnie wycenił szkody na 4 tysiące złotych. To młode nasadzenia. Mamy więc nadzieję, że mimo uszkodzeń, wybronią się i dalej będą cieszyły oczy mieszkańców – informuje asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. – W tym miejscu nie ma miejskiego monitoringu, jednak znajdują się dwie kamery należące do wspólnot mieszkaniowych. Będziemy chcieli sprawdzić nagrania. Być może uchwyciły sprawców. Przesłuchamy też świadków zdarzenia.

Zniszczenie roślinności traktowane jest jako wykroczenie. Osoba, która się go dopuściła, będzie odpowiadała za wykroczenie. Może jej grozić grzywna do tysiąca złotych albo nagana.

Last modified: 11 maja 2020

Zmień język »