Wandale nie próżnują

Autor: |

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy wybili szybę w samochodzie zaparkowanym przy ul. Hotelowej. Z relacji mieszkańców wynika, że to nie jedyny wybryk wandali tej nocy.

W niedzielę rano do świdnickich mundurowych zgłosiła się właścicielka uszkodzonego auta. – Zawiadomienie o popełnionym przestępstwie otrzymaliśmy wczoraj, po godzinie 8.00. Poszkodowaną jest kobieta, której wybito tylne okno w samochodzie marki Toyota Yaris. Pojazd był zaparkowany, przy ulicy Hotelowej 6. Właścicielka auta złożyła wniosek o ściganie sprawy – mówi asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mundurowi poszukują świadków zdarzenia. Osoby posiadające informacje, mogą zgłosić się na świdnicką komendę.

Strat jest więcej?

Jak relacjonują świdniczanie, wybita szyba nie była jedynym aktem wandalizmu tej nocy. Jeszcze kilka osób zauważyło zniszczenia w swoich samochodach. W dwóch autach, które również były zaparkowane przy ul. Hotelowej nr 6 nieznani sprawcy urwali lusterka. Ich właściciele jeszcze nie zgłosili się na policję.  Mieszkańcy tej okolicy skarżyli się także na zakłócanie ciszy nocnej. Informowali też o wywróconych śmietnikach w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3 oraz wyrwanym stojaku na rowery przy ulicy 3 Maja 4.

Last modified: 11 stycznia 2021