Walka o życie ciągle trwa

Autor: |

Fot. Klub HDK-PCK w Świdniku

Świdniccy krwiodawcy nieustannie apelują o udział w akcjach oddawania krwi i rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Najbliższa odbędzie się 5 listopada, na parkingu przy PZL-Świdnik, gdzie zaparkuje ambulans lubelskiego RCKiK. Chętni mogą się zgłaszać w godz. 8.00-13.00.

– Mimo pandemii, muszą być wykonywane zabiegi ratujące życie, krew potrzebna jest też chorym, na przykład na białaczkę. Niestety, jej ilość w szpitalach i bankach ciągle się zmniejsza. Stąd nasze nieprzerwane prośby o oddawanie tego cennego płynu – mówi Andrzej Słotwiński, prezes honorowy Klubu HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A.

W akcji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, zdrowe i wypoczęte, po zjedzeniu lekkiego śniadania. Dzień wcześniej nie mogą spożywać alkoholu. Konieczny jest dokument tożsamości oraz maseczka.

– Nie możemy organizować akcji w placówkach oświatowych ani w zakładzie. Jesteśmy jednak zdeterminowani, by się odbywały, bo są bardzo potrzebne – dodaje A. Słotwiński. – Mamy nadzieję, że i tym razem mieszkańcy, pracownicy PZL, a także młodzież, która zawsze licznie brała udział w szkolnych poborach krwi, nie odmówią pomocy. Pamiętajmy, niezastąpiony lek jakim jest krew, ratuje zagrożone życie.

aw

Last modified: 3 listopada 2020