Walczyli o mistrzostwo

Autor: |

Sześć zespołów wśród chłopców i cztery wśród dziewcząt rywalizowały w mistrzostwach powiatu w piłce nożnej gimnazjów. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali reprezentanci Gimnazjum nr 3, zawodniczkami piłkarki z Gimnazjum w Bystrzejowicach.

Zmagania chłopców rozpoczęły się od walki w dwóch grupach. Ich zwycięzcy spotkali się w meczu finałowym. Z pierwszej grupy najlepiej poradzili sobie zawodnicy „Trójki”, którzy pokonali, 8:0 rówieśników z Bystrzejowic oraz 4:2 Gimnazjum Trawniki. W drugiej triumfowali sportowcy Gimnazjum nr 1. Podopieczni Jacka Czerniakowskiego wygrali, 4:1 z reprezentantami Piaski i 4:0 z piłkarzami z Rybczewic. Finał mistrzostw rozstrzygnęli na swoją korzyść chłopcy z Gimnazjum nr 3. Zawodnicy, prowadzeni przez Grzegorza Martyniuka i Wiesława Kołodzieja zwyciężyli 4:2. Trzecia lokata przypadła ekipie z Trawnik (opiekun Arkadiusz Pawłowski).

W turnieju dziewcząt zmierzyły się ze sobą cztery drużyny. Zmagania odbyły się systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce wywalczyły piłkarki Gimnazjum Bystrzejowcie, trenowane przez Henryka Plutę. Młode adeptki futbolu wszystkie mecze wygrały po 4:0 (z G3 Świdnik, G Piaski, G1 Świdnik). Drugie miejsce przypadło podopiecznym Sylwii Giełzak – Pędzisz z „Trójki”, trzecie ekipie z Piask (trener Ignacy Wróbel).

Organizatorem mistrzostw był Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Wsparcia finansowego udzieliła Gmina Miejska Świdnik.

Last modified: 29 czerwca 2020