Wakacje pełne wrażeń

Autor: |

fot. Miejskie Centrum Profilaktyki

Właśnie zakończyły się wakacyjne zajęcia w Miejskim Centrum Profilaktyki. W ostatnim turnusie wzięły udział 22 osoby, w wieku od 7 do 11 lat. Dla najmłodszych był to czas pełen wycieczek, edukacji i zabaw.

Z wizytą u funkcjonariuszy

Na początku dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, gdzie miały okazję przymierzyć mundur strażaka i butlę z tlenem. Nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcia.

Kolejnym miejscem na mapie małych wycieczkowiczów była siedziba policja. Dzieci zobaczyły jak wyglądają cele, przymierzyły mundur policjanta i nauczyły się zdejmować odciski palców. Jedną z większych atrakcji był pokaz psów pracujących w świdnickiej jednostce. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał niebieską opaskę odblaskową.

– Bardzo mile wspominamy wizytę w jednostkach. Mundurowi zagwarantowali uczestnikom zajęć wiele radości – mówi Katarzyna Amrozy, pedagog z Miejskiego Centrum Profilaktyki.

Dobra zabawa to podstawa

Wakacje kojarzą się z odpoczynkiem, jak również z dobrą zabawą. Pedagodzy z MCP przygotowali dla uczestników turnusu mnóstwo konkursów, gier oraz konkurencji. W ośrodku pojawiały się również Foto Budka oraz Kino Bambino.

Podczas dwutygodniowych półkolonii dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczne. Dla chętnych przygotowano konkurs „Moje wymarzone wakacje 2019”. Wybrały się też na orlik mieszczący się przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz obejrzały film „Król Lew”.

– Zwieńczeniem spotkań była wizyta w restauracji McDonald’s. Cieszymy się, że wspólnie spędzony czas był dla dzieci wyjątkowy – wspomina  Amrozy.

_________

Od września ruszy świetlica mieszcząca się przy Miejskim Centrum Profilaktyki. Zainteresowani będą mogli odwiedzać placówkę w godzinach od 13.00 do 17.00. Spotkania będą różnorodne. Nie zabraknie rozmów, gier i zabaw. Pedagodzy placówki indywidualnie będą podchodzić do każdego dziecka. Wolny czas będzie też poświęcony na odpoczynek, pomoc w odrabianiu lekcji. Dzieci mogą przebywać w świetlicy w dogodnym dla siebie czasie.

Zapisy pod numerem telefonu: 81 468 77 96

Last modified: 2 czerwca 2020