W Zaułku zabrzmi muzyka

Autor: |

fot. www.cuatromanos.pl / SONY DSC
Gypsy jazz, swing, dynamiczne rumby i nostalgiczne musette. Środa w Zaułku Poetów upłynie pod znakiem wyjątkowej muzyki. Po południu, na skwerze między Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną a Przedszkolem nr 6 wystąpią Jakub Kotynia i Michał Lewartowicz.

Muzyczny duet tworzący grupę Cuatro Manos to kolejna odsłona Coolturalnej Biblioteki, cyklu spotkań realizowanego przez świdnicką książnicę w ramach Budżetu Obywatelskiego. Będzie to również kolejny ukłon w stronę artystów rodem ze Świdnika.

– Jakub chodził tu do szkoły, więc na pewno niektórzy mieszkańcy będą go bardzo dobrze pamiętali. Jest, między innymi, wykładowcą na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej na UMCS. Artysta wystąpi z projektem „Cuatro Manos”. Usłyszymy gypsy jazz, swing, dynamiczne rumby oraz nostalgiczne musette – opowiada Joanna Makuszewska, koordynatorka projektu z MPBP w Świdniku.

Koncert odbędzie się w 30 czerwca, o godz. 18.00, w Zaułku Poetów. W razie niepogody zostanie przeniesiony do galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w głównej siedzibie biblioteki przy ul. Niepodległości 13.

Last modified: 30 czerwca 2021