W Zaułku o grach i filmach

Autor: |

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna przystąpiła do realizacji projektu „Biblioteka 2077”. W jego ramach zaprasza na spotkanie „Cyberpunk, cyber i punkowe trendy w kulturze i literaturze młodzieżowej”. Odbędzie się ono 8 czerwca, o godz. 17.00, w Zaułku Poetów.

– Celem projektu jest animowanie czytelnictwa młodzieży oraz młodych dorosłych, poprzez  zaproponowanie im oferty literatury futurystycznej i sience fiction oraz pokazanie biblioteki jako miejsca dialogu i spotkań. Skierowany jest również do osób, które z młodzieżą pracują: wychowawców, nauczycieli i bibliotekarzy – wyjaśnia Dorota Cioczek, kierownik oddziału dla dzieci i młodzieży MPBP.

Wtorkowe spotkanie poświęcone będzie grom, filmom i serialom, których światy i motywy przeniesione do literatury zachęcają młodzież do czytania.

– Poprowadzi je fan science-fiction i antropolog kultury, Łukasz Braun z firmy szkoleniowej Good Books, zajmujący się marketingiem cyfrowym i promujący wdrażanie nowych technologii oraz narzędzi komunikacji w instytucjach kultury. Jeśli znajdą się chętni do rozmowy, na pewno podyskutujemy. Zachęcamy do uczestniczenia w tak niecodziennym wykładzie. Wstęp wolny – dodaje D. Cioczek.

„Biblioteka 2077” dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Last modified: 4 czerwca 2021