W weekend nie siedź w domu

Autor: |

Spotkanie autorskie, festyn rodzinny, potańcówka, koncert. Zebraliśmy dla Państwa informacje, które w ten weekend odbędą się w naszym mieście.

8 lipca
Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

Tomasz Samojlik jest pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, ilustrator, a przede wszystkim autorem książek dla dzieci. Spod jego pióra wyszły, między innymi, „Bartnik Ignat i skarb puszczy”, „Misja kosmos. Międzygwiezdna podróż Voyagera” i „O rety! Przyroda”.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w Zaułku Poetów, między Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną a Przedszkolem nr 6. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w siedzibie głównej biblioteki. To kolejna impreza organizowana w ramach projektu Coolturalna Biblioteka, realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego.

10 i 11 lipca
Kino „Lot”

Na miłośników kinowych wrażeń czekają filmy: „Raya i ostatni smok”, „Piotruś Królik 2. Na gigancie” oraz „Bodyguard i żona zawodowca”. bilety w cenach: 20 zł (normalny), 17 zł (ulgowy), 15 zł (rodzinny), 14 zł (grupowy). Szczegóły na stronie www.mok.swidnik.pl/kino-lot-swidnik.

11 lipca
41. rocznica Świdnickiego Lipca

W ramach tegorocznych obchodów wydarzeń sprzed 41 lat, w niedzielę odbędzie się festyn rodzinny i potańcówka. Wydarzenia zaplanowano kolejno o godz. 15.00 i 17.00, na muszli koncertowej przy Centrum Usług Społecznych.

Uroczystości rocznicowe organizują: Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” WSK PZL-Świdnik S.A., Urząd Miasta Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury, Strefa Historii, Instytut Pamięci Narodowej. Oddział w Lublinie. Partnerem wydarzeń jest Centrum Usług Społecznych.

11 lipca
Koncert Krzysztofa Cugowskiego

W niedzielny wieczór, o godz. 19.00, w budującym się kościele pw. Św. Kingi odbędzie się koncert Krzysztofa Cugowskiego. Artysta zaprezentuje solowy projekt, a na scenie będzie mu towarzyszył Zespół Mistrzów. Wydarzenie realizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Św. Kingi, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Wstęp wolny.

Last modified: 12 lipca 2021