W weekend nie siedź w domu!

Autor: |

Koncerty, spektakl i mecze. Zebraliśmy dla Państwa informacje o wydarzeniach, które w ten weekend odbędą się w naszym mieście.

14 lutego (piątek)

Spektakl „d:Amore”

Akcja widowiska rozgrywa się w latach 60. XX wieku. Opowiada o wierze w swoje marzenia, o potrzebie wolności i samorealizacji oraz o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo.

Nierozerwalną częścią spektaklu są utwory lat 60.: Dalidy, Elvisa Presleya, The Beatles czy Roberty Flack. Bohater (w tej roli Nicola Palladini), będący w związku ze słynną piosenkarką Dalidą, słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo, pyta, czym byłby świat, gdyby nie miłość.

Widowisko rozpocznie się o godzinie 19.00, w sali kameralnej MOK. Bilety w cenie: 30 zł (grupowy), 35 zł (ulgowy), 40 zł (normalny).

15 lutego (sobota)

Mecz piłki nożnej

Zawodnicy zmierzą się z Ładą Biłgoraj. Mecz zaplanowano na godzinę 11.00.

Mecz piłki siatkowej

MKS Avia Świdnik zagra z MKS Mosir Jasło. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00, na hali sportowej SP nr 7. Wstęp wolny.

Koncert Moniki Kowalczyk „Te Twoje sukienki tour”

Podczas występu usłyszymy polskie teksty z efektami gitarowymi i ciepłymi brzmieniami ukulele. Wokalistka wystąpi z zespołem. W jego skład wchodzą: Mikołaj Kołodziejczyk (gitara elektryczna, ukulele, instrumenty klawiszowe), Arkadiusz Borzęcki (gitara basowa, instrumenty klawiszowe), Daniel Rutkowski (perkusja), Magdalena Kuraś i Anna Basak (chórki).

Koncert odbędzie się o godzinie 19.00, w sali kameralnej MOK. Bilety w cenie: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu).

16 lutego (niedziela)

Walentynki z BeFolkiem

Z okazji święta zakochanych w Spółdzielczym Domu Kultury wystąpi zespół BeFolk. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Koncert Karnawałowy Ogniska Muzycznego

Żywiołowa muzyka i piosenki porywające do tańca. W niedzielę młodzi artyści szlifujący umiejętności w Ognisku Muzycznym zapraszają świdniczan na Koncert Karnawałowy.

Podczas występu podopieczni Ogniska Muzycznego zaprezentują repertuar pochodzący głównie z muzyki rozrywkowej, energicznej i tanecznej. Koncert odbędzie się o godz. 17.00, w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Koncert Jarząbek-Jurkiewicz

Adam Jarząbek i Jurek Jurkiewicz zapowiadają wydanie autorskiej albumu na koniec 2020 roku. Podczas koncertu nie zabraknie piosenek: Nohavicy, Boba Dylana, Jacka Kaczmarskiego oraz utworów krakowskiego kompozytora Edwarda Zawilińskiego.

Koncert odbędzie się w Gospodzie Leśnej, o godzinie 17.00. Bilety w cenie 20 złotych.

Kino LOT

W weekend coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. Na ekranie zobaczymy filmy: „Szybcy i Śnieżni”, „Zenek” oraz „1917”.

Last modified: 8 maja 2020