W weekend nie siedź w domu

Autor: |

Zawody spadochronowe, parada motocykli, koncert, mecz oraz seanse w kinie Lot. Zebraliśmy dla Państwa informacje o wydarzeniach, które w ten weekend odbędą się w naszym mieście.

Podniebne atrakcje (ZOBACZ: Spadochrony nad Świdnikiem)

Na świdnickim niebie znów będziemy gościć spadochroniarzy. W dniach 24-25 sierpnia odbędą się XIV Międzynarodowe Zawody Sportowe. Swoją obecność zapowiedzieli zawodnicy, między innymi z Mielca i Rzeszowa.

sobota (lotnisko trawiaste)

godz. 9.00-9.30 otwarcie zawodów
godz. 9.30-13.00 oraz 15.00-19.30 rozgrywanie konkurencji

niedziela (lotnisko trawiaste)

godz. 8.30-12.00 rozgrywanie konkurencji
godz. 12.00-12.30 uroczyste zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców

Motocykle po raz dwunasty w Świdniku (ZOBACZ: Znów pojadą wueski)

Już w sobotę ulicami naszego miasta przejedzie motocyklowa parada inaugurująca XII Zlot Motocykli WSK i innych. Motocykliści wystartują o godzinie 11.00 spod stadionu miejskiego, skąd przejadą aleją Lotników Polskich do ronda przy al. Jana Pawła II. Później wrócą do ul. Niepodległości, dojadą nią do Kosynierów, skręcą w Racławicką i, na wysokości Galerii Venus, w kard. S. Wyszyńskiego. Parada zakończy się na wysokości cmentarza. Motocykliści, już indywidualnie udadzą się do Cegielni Wierzchowina, gdzie w tym roku odbędzie się impreza.

Wieczór w rytmie „Boogie Street” (ZOBACZ: Koncert Renaty Przemyk)

Koncert Renaty Przemyk, której utwory: „Babę zesłał Bóg”, „Ten taniec”, „Kochana” czy „Jakby nie miało być” zna każdy sympatyk polskiej muzyki, zwieńczy cykl muzycznych wieczorów u św. Kingi. Wydarzenie organizowane jest w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt, którego autorem jest Stowarzyszenie św. Kingi, otrzymał największą ilość głosów.

Podczas wizyty w Świdniku, pochodząca z Bielska-Białej artystka zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego. Po raz pierwszy zaprezentowała je w 2016 roku, na deskach Teatru Starego w Lublinie, gdzie wystąpiła w spektaklu „Boogie Street”.

W Świdniku Renacie Przemyk towarzyszyć będą znamienici muzycy. Na scenie w budującym się kościele, obok artystki wystąpią: Krzysztof Pająk (piano), Piotr Wojtanowicz (bas, śpiew), Grzegorz Palka (gitary), Sławek Puka (perkusja), Sylwia Lasok i Magda Celińska (chórki). Koncert odbędzie się 25 sierpnia, o godzinie 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Derby Lubelszczyzny (ZOBACZ: Bilety na derby, Przełamać czarną serię)

W sobotę, na stadionie miejskim w Świdniku spotka się Avia Świdnik i Motor Lublin. Derby rozpoczną się o godzinie 17.00. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać w sekretariacie świdnickiego klubu dziś między godz. 8.00 a 16.00. W sobotę kasy będą otwarte na dwie godziny przez meczem. Aby otrzymać bilet należy mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL.

Weekend z kinem Lot (ZOBACZ: Przyjdź na seans!)

Miłośników animacji, komedii czy filmów akcji zachęcamy do odwiedzenia kina Lot. W weekend coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. Na dzieci czeka „Playmobil: Film”, a na dorosłych „Szybcy i wściekli. Hobbs i Shaw”. Premierowo zobaczymy też komedię „Na bank się uda”.

Last modified: 12 maja 2020