W weekend nie siedź w domu

Autor: |

Festyn rodzinny,  koncerty, występy artystyczne, gale charytatywne, Holi Festival i zlot food tracków. Zebraliśmy dla Państwa propozycje wydarzeń, które w najbliższy weekend odbędą się w naszym mieście.

•••

Wieczór z kabaretem (ZOBACZ: Wieczorek przy mikrofonie)

Na „Wieczorek przy mikrofonie – 4. urodziny kabaretu PKS” zaprasza Miejski Ośrodek Kultury. Na świdnickiej scenie wystąpią: Fifa-Rafa, Trzecia Strona Medalu, Pod Napięciem oraz Arkadiusz „Pan Pawłowski”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, o godz. 19.47, w sali kameralnej. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie kina „Lot”, w godz. 14.00-20.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podczas wydarzenia będzie też prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Kacpra Drzazgi, chłopca ze Świdnika, który po raz kolejny walczy z białaczką. Na osoby, które zechcą wesprzeć trzynastolatka, czekają licytacje, kiermasz ciast i animacje dla dzieci. Początek akcji o godz. 17.00.

•••

Świętują jubileusz (ZOBACZ: Zapraszają na urodziny SDK)

Sobota to ważny dzień dla Spółdzielczego Domu Kultury, który w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia. Z tej okazji placówka zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca, na boisku Świdniczanki, przy ul. Turystycznej. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia, już o godz. 11.00 rozpoczną się warsztaty modelarskie i znakowanie rowerów. Nie zabraknie też pokazów policji, straży miejskiej, straży pożarnej, strzelców z „Molon Labe”, „Football Academy”, występów zespołów „Domino Jazz” i „Ambarass” oraz koncertu zespołu „Chmiele”. Wiele będzie się działo także w niedzielę. O godz. 10.00 ruszą warsztaty rękodzieła oraz pokazy grup artystycznych SDK. Tego dnia, po raz pierwszy w Świdniku, odbędzie się także Holi Festival, czyli Święto Kolorów.

Na uczestników festynu czeka zlot food tracków, dmuchany plac zabaw, kącik animacyjny, spotkanie z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej i wiele więcej. Podczas wydarzenia odbędzie się także zbiórka pieniędzy dla Kacpra.

•••

Roztańczona niedziela (ZOBACZ: Zatańczą dla Kacpra)

Coś dla siebie znajdą także pasjonaci tańca. W niedzielę, w godz. 11.00-13.00, w sali widowiskowej MOK odbędzie się Charytatywna Gala Taneczna, która zakończy rok szkolny w Akademii Tańca PLESKOT. Na scenie zaprezentują się dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy uczęszczają na zajęcia do akademii. Wystąpią także maluchy z Przedszkola nr 4. Również podczas gali będzie prowadzona zbiórka dla chorego na białaczkę świdniczanina.

Last modified: 14 maja 2020