W weekend nie siedź w domu

Autor: |

Piknik rodzinny, piłkarskie emocje, a może koncert? Zebraliśmy dla Państwa informacje o wydarzeniach, które w ten weekend odbędą się w Świdniku. Informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych w naszym mieście oraz aktualny repertuar Kina Lot znajdziecie w Kalendarzu Wydarzeń.

Piknik rodzinny przy Parku Avia (w parku Zielony LOF)
18 września, godz. 12.00-17.00

W ramach pikniku zaplanowano atrakcje dla najmłodszych: modelowanie balonów, bańki mydlane, malowanie twarzy, animacje dla dzieci. Chętni skorzystają też ze ścianki wspinaczkowej oraz parku linowego. Pierwsze 50 osób, które przyjadą na piknik rowerami, otrzyma upominki w postaci oświetlenia dla jednośladów. Chętni będą też mogli oznakować pojazd i wziąć udział w pokazie rowerów cargo. Co więcej – Warsztat Rowerowy przy ul. Okulickiego 7a przeprowadzi darmowe, drobne naprawy. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Otwartego Funduszy Europejskich oraz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizatorzy: Urząd Miasta Świdnik, Stowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów, Park Avia, Warsztat Rowerowy (ZOBACZ: Przesiądź się z samochodu na dwa rower).

Mecz Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg (Stadion Miejski przy ul. Sportowej 2)
18 września, godz. 16.00

W sobotę żółto-niebiescy rozegrają spotkanie z liderem tabeli III ligi gr. IV Siarką Tarnobrzeg. Początek meczu o godz. 16.00. Bilety można kupić w piątek w siedzibie klubu, w godz. 9.00-16.00 oraz w dniu spotkania, od godz. 14.30 w kasie (ZOBACZ: Pojedynek z liderem).

Koncert Lubelskiej Federacji Bardów (Kościół pw. Św. Kingi)
19 września, godz. 19.00

Na scenie budującego się kościoła wystąpią Jolanta Sip, Katarzyna Wasilewska, Jan Kondrak, Piotr Selim, Marek Andrzejczuk, Tomasz Deutryk, Krzysztof Nowak oraz Piotr Bogutyn. Zespół czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej, nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Muzyczne wieczory u Św. Kingi), realizowanego z Budżetu Obywatelskiego. Sponsorem wydarzenia  jest Polska Grupa Górnicza. Organizatorem jest Stowarzyszenie Św. Kingi, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury (ZOBACZ: Lubelska Federacja Bardów zagra w Świdniku).

Last modified: 16 września 2021