W świecie baśni (foto)

Autor: |

Maluchy z Przedszkola Integracyjnego nr 5 przeniosły się do świata baśni. W magiczną podróż zaprosiły je nauczycielki, rodzice, a także kilkoro dzieci ze starszych grup. Przygotowali inscenizację utworu Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko”.

Na przedszkolnej scenie wystąpili: Beata Olejnik (Narrator), Katarzyna Jonasz (Brzydkie Kaczątko), Edyta Kisiel (Mama Kaczka), Agnieszka Kwiatosz-Siczek (Kwakusia i dziecko Ewa), Agnieszka Szumna (Kaczusia i dziecko Jaś), Beata Jawornicka (Kot Mruczek), Justyna Słotwińska (Kura), Justyna Nowak (Gęś), Karolina Fredo (Żaba), Zuzia Boguta, Zuzia Krysa, Wiktoria Rzucidło (Chór Łabędzi), Gabrysia Dzirba (Zima), Emilka Rzucidło (Wiosna). O stroje zadbała Maria Zwolak.

– To było fajne przedstawienie. Bardzo nam się podobało – mówiły dzieci, które z zainteresowaniem śledziły losy brzydkiego kaczątka i jego przemiany w pięknego łabędzia.

Kolejnym punktem dnia był bal karnawałowy. Najpierw na parkiet wyszły najmłodsze przedszkolaki, przebrane za wróżki, królewny, żołnierzy, kowbojów, biedronki, pielęgniarki czy superbohaterów. Dzieci tańczyły w rytm przebojów serwowanych przez Janusza Lawgmina, a do zabawy zachęcała je Anna Łakota. Później do sala balowa należała do starszaków.

aw

Last modified: 2 czerwca 2020