W rodzinie drzemie siła (foto)

Autor: |

Dopisała pogoda i świdniczanie. Po południu, w muszli koncertowej oraz na skwerze z fontanną odbył się festyn „Rodzina Razem”, zorganizowany przez Centrum Usług Społecznych. Partnerem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury.

Festyn otworzył burmistrz Waldemar Jakson, który sprawował nad nim patronat honorowy: – Witam wszystkich serdecznie. Życzę wam dobrej, bezpiecznej zabawy i dużo radości. Festyn rodzinny uważam za otwarty – powiedział burmistrz Waldemar Jakson.

Głos zabrał również Andrzej Mańka, dyrektor CUS: – Cieszę się, że przybyliście Państwo na naszą imprezę. Jest to piknik rodzinny. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić, jak ważna w dzisiejszej Polsce jest rodzina, dzieci oraz relacje.

Atrakcji dla najmłodszych, ale nie tylko, nie brakowało. O dobry nastrój uczestników festynu zadbali animatorzy CUS oraz firm Familijka i Flame. Chętni mogli spróbować swoich sił w zabawach tanecznych albo namalować pracę, która zawisła w plenerowej galerii. Były też: dmuchany plac zabaw, możliwość zrobienia sobie kolorowego warkoczyka lub brokatowego tatuażu.

Na tych, którym marzył się odpoczynek przy fontannie czekały leżaki. Chętni mogli też napić się kawy z Bike Cafe albo spróbować napoju naturalnie fermentowanego „Burak ze Świdnika”, wyprodukowanego przez lokalną firmę Life Energy.

Ważną częścią dzisiejszego popołudnia było też rozstrzygnięcie plebiscytu „Moja Rodzina i Ja”, który zorganizowała Świdnicka Rada Kobiet.

– W związku z pięknymi, rodzinnymi świętami: Dniem Dziecka, Dniem Matki oraz Dniem Ojca pomyślałyśmy, że ogłosimy plebiscyt „Moja Rodzina i Ja”. Polegał on na zaprezentowaniu swojej rodziny w formie: zdjęć, rysunków, piosenek, filmików albo kolaży. Pojawiło się kilkanaście prac. Na wszystkie można było głosować na naszym Facebooku – wyjaśniła Renata Elmerych, członkini Świdnickiej Rady Kobiet.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła Elżbieta Łupkowska. Drugie miejsce na podium zdobyła Katarzyna Wojtyła. Najwięcej głosów w plebiscycie, a co za tym idzie, pierwsze miejsce zajęła Iza Godlewska, która w nagrodę otrzymała voucher na profesjonalną, rodzinną sesję fotograficzną. Upominki dla laureatek ufundował burmistrz  Waldemar Jakson.

Zwieńczeniem niedzielnego wydarzenia były występy przygotowane przez młodych artystów ze Świdnika. Na scenie zaprezentowały się grupy Ambarass i Euphoria Jazz ze Spółdzielczego Domu Kultury oraz zespoły Disco, Hip-Hop i Step z Miejskiego Ośrodka Kultury.

« z 5 »

Last modified: 23 czerwca 2022

Zmień język »